Koronavirus

Karanténa u očkovaných: Neexistuje? Mohou nakazit spousty lidí

Prosazování očkování je až neskutečné. Stát se snaží lidi fakticky postupně nějakým způsobem přinutit, aby se očkovali. Není se moc čemu divit, jelikož očkování je podle odborníků klíčem k tomu, abychom udělali za koronavirem tečku. Přesto mohou být právě očkovaní lidé z hlediska přenosu neskutečně nebezpeční. Proč? Protože se u nich reálně neřeší žádná karanténa.

Do karantény jen neočkovaní

Přesně tak, jestliže má konkrétní člověk rizikový kontakt a není naočkovaný, putuje do karantény. Je-li ovšem očkovaný, nikam nemusí a žije si dál. Až v případě příznaků kontaktuje lékaře, jenž jej posílá na test. Když ale nemá příznaky, nebo si jich nevšimne, či je případně zamlčí? Může klidně dál nakazit spousty jiných lidí.

OčkováníFoto: Pixabay

Jednoduchý příklad

Týkat se může rodiny, která má dvě děti. Jedno z nich si přinese domů koronavirus. Prostě má příznaky, tak jej rodiče otestují antigenním testem a následně kontaktují lékaře. Ten dítě na základě tohoto zjištění posílá na PCR test. Když je pozitivní, musí neočkovaní rodiče také do karantény. Očkovaní nikoliv. Nakažení ale být mohou. Stávají se v podstatě šiřiteli.

Lidé koronavirus u dětí zamlčují

Nebo spíše neřeší. Prostě a jednoduše nechají dítě doma, případně jej pohlídají prarodiče. Ti jsou očkovaní, a tak rodiče dítěte nic neřeší. Často zůstává jeden z rodičů doma s dítětem. Pokud nemá potomek těžší průběh, lékaře fakticky rodiče neřeší a nepotřebují. Dítě pošlou do školy do momentu, než mu vyjde pozitivní PCR test, mezitím dále nakazí spousty jiných. To ale zvládne i očkovaný rodič, který bude mít bezpříznakový průběh Covidu-19. Prazvláštní pravidla, epidemie nebude tak silná, nicméně tento sytém jí jen pomáhá.

Zdroje info: https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena
Vlastní zkušenosti redakce

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

12 komentářů

 1. jans Odpovědět

  Tak, a teď si tuhle situaci přeneste do sociálních služeb či nemocnic. Přesně takhle může do uvedených zařízení nákazu donést očkovaný rodinný příslušník či neřkuli očkovaný senior. O jednom takovém případu se mluví (bohužel jen v kuloárech) v domově pro seniory západně od Prahy – hospitalizovaný (a řádně očkovaný) klient tohoto domova se v nemocnici nakazil, a nákazu donesl do domova. Co dodat?

 2. František Odpovědět

  No, sice máte do jisté míry pravdu, přestože jsem očkovaný, v době sílící epidemie mezi lidi nechodím, nestojím ani o sebemenší příznaky COVIDu, protože mám děsný strach ze strkání špejle do nosu. Ale otázka obecně stojí úplně jinde. Bude-li očkovaný celý národ, je riziko nakažlivosti skutečně minimální, protože pokud je u očkovaného pravděpodobnost nákazy 10 %, pak když se setká s jiným očkovaným s pravděpodobností nákazy 10 %, je mezi nimi navzájem pravděpodobnost nákazy 1 %. A to už je zanedbatelné. Prakticky je takřka nemožné, aby očkovaný nakazil jiného očkovaného (to je o tom jednom procentu).

  1. Marty Odpovědět

   Pravděpodobnost bude stále těch 10% a ne jedno procento… Matematika se někdy tak jednoduše aplikovat nedá…

 3. Rebelka Odpovědět

  Bohuzel posilani deti do karanteny i kdyz jsou zdrave a tim padem znemozneni jim navstevovat krouzky a sportovat me donutilo nechat deti naockovat… Je mi jich totiz lito, ze nemuzou normalne zit i kdyz jsou zdrave… Ale v dnesni dobe to nikoho nezajima, jestli je clovek zdravy… Nejdulezitejsi je, jestli je ockovany… To pak muze vsechno… I kdyz je to nesmysl a myslim si o tom svoje…

 4. Svetozar Odpovědět

  Zdravim!Jsem neočkovan ale nesdeluji navrh že se musej testovat očkovani!Predse je to naše rozhodnuti neočkovat se.At maj nejaka uleva z to že se žučastnili k pruzkumu z vkcinace!

 5. Verča Odpovědět

  Vážený pane, to, co zde píšete je absolutní nesmysl. Očkovaní jsou stejně tak i nakažení, protože očkování nákaze nezabrání. Jen očkovaní se nemusí testovat a mají určitá privilegia… Jelikož mám určité zdr. problémy a očkovat se nedám, ani jeden lékař mi na to papír nedá, protože se bojí, aby nepřišel o licenci…Holt peníze jsou peníze a zdraví lidí je proti tomu nic. Nikdo za nic neručí, je to prostě dobrovolné, ale spíše povinné. Až to bude uznáno za povinné, budou za to muset ručit ! Těch očkovaných s covidem je poměrně dost a že leží hlavně tito v nemocnicích je jisté. A očkovaný běžně nakazí jak očkovaného tak i neočkovaného, tak kde je rozdíl ? Až si vláda vymyslí, že nejlepší proti covidu je skočit z 10.patra, tak jistě taky skočíte.

 6. Zdravý Rozum Odpovědět

  No to je blábol. Tak odkud se ti očkovaní tedy nakazí?
  Ve svém okolí znám nyní několik takových případů, kdy očkovaný leží nyní v horečkách s kovidem.
  Schválně jsem kvůli jednomu takovému musel večer fičet do lékárny pro test.

  1. Milan Odpovědět

   Očkovaní bez jakékoli kontroly mohli po celém světě šířit a vyměňovat různé mutace zatím co neočkovaní měli utrum a ještě si na nás ti očkovaní otvírali huby. Měli je testovat jako neočkované a hned by věděli, kdo přenáší a kde zanechává viry. Ale tak jsme skoro všichni aspoň promořeni.

  1. Aster Odpovědět

   Hm, skutečně nevím, jak mám váš příspěvek chápat – snad tak, že lidé, kteří jsou očkovaní = nemyslící?
   A napadlo vás, že je hodně lidí, kteří v důsledku léčby mají výrazně sníženou imunitu a přesto stále pracují – očkování je pro ně ochrana – aspoň do jisté míry.
   Bohu děkujte za jiné věci…

 7. elvis Odpovědět

  Pan Štěpán je expert zřejmě na vše, počínaje zahradami a covidem pokračuje a co bude dál to se uvidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *