Je to tvůj vnuk, tak hlídej! Zneužívání prarodičů je dnes běžné

Prarodič a dítě

Rodiče mají děti vychovávat, prarodiče rozmazlovat. Takto nějak se dá parafrázovat vztah vnoučat, rodičů a prarodičů. V dnešní době ovšem spíše platí jiná věta. Je to tvůj vnuk, tak hlídej. Poměrně šílená záležitost, která se ale děje. Mnozí rodiče si totiž pletou babičky a dědečky s chůvami. Poměrně smutné. Zneužívání prarodičů si ještě dokážou omlouvat, a to různými způsoby. My jsme se pokusili zjistit, jaké důvody si dokážou vymyslet.

Užívej si vnoučat, dokud můžeš

Přesně takto mnozí rodiče argumentují. Vždyť jsou to přece takoví dobrodinci, kteří chtějí svým vlastním rodičům dopřát radost z vnoučete. Vůbec to nedělají pro sebe, aby měli pokoj a mohli si užívat volného času…

Vždyť jsou to tvoje vnoučata

Krev vlastní krve. Vztah k nim přece jako prarodič mít musíš. Ano, to bezesporu, nicméně mělo by být právě na prarodiči, jak dlouho bude chtít se svými vnoučaty trávit volný čas. Rodič malého dítěte nemůže svým rodičům přikazovat, kdy potřebuje hlídat a co mají dělat.  

Prarodiče jsou unavení

Nepochybně, většinou na to mají nejen věk, ale také nárok. Je pak jasné, že se jim nechce příliš často hlídat malé děti. Otec nebo matka dítěte toto ale nevidí a považují hlídání za samozřejmost. Ani jejich argumenty, že už vlastně vychovali své děti, tedy rodiče svých vnoučat, nejsou pro potomky příliš silné. V potaz je neberou. Takto si váží starší generace. Holt, prarodič si zkrátka musí dupnout, což někdy není vůbec jednoduché.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.