Jak vypadá kuří oko

Když člověk pomalu našlapuje a každý krok jej bolí, cítí se pochopitelně mizerně. Většinou za to mohou kuří oka, která má na nohou. V současné době jimi může bohužel trpět fakticky každý člověk. Jde o nepříjemné výstupky na kůži, které jsou při vyvinutém tlaku bolestivé. Mnohdy postačí koupit si větší boty, o řešení na dlouhou dobu se ale stoprocentně nejedná. Co je tedy kuří oko z hlediska své klasifikace, jaké jsou babské rady na jeho odstranění a jak vlastně vypadá samotná léčba kuřích ok? Odpovědi najdete v následujícím textu.

Co je kuří oko?

Na počátku není od věci uvést definici kuřího oka. Jedná se tedy o kožní výstupek, který má zpravidla žlutošedou barvu a velikost pohybující se okolo 1 cm. Najít jej můžeme fakticky po celém těle. Často se nachází na kloubech a kostech, které mají vystupující charakter. Příčinou samotné bolestivosti je čep, který se vytváří ze ztvrdlé kůže a dokáže tlačit na kost. Postupem času se samotné kuří oko začíná drolit a na omak je poměrně drsné.

Babský recept: Za zkoušku nic…

Příčinou kuřích oko jsou podle mnohých nevhodné boty. Pokud si vezmete do přírody na trekovou túru obuv do špičky, zcela jistě neučiníte dobře. První pomoc mohou představovat igelitové náplasti. Přinášejí ale jen minimální úlevu od bolesti. Výborné jsou náplasti na kuří oka, která si zakoupíte v lékárně. Kyselina salicylová změkčí okolní kůži a vy oko pak pouze pohodlně vydloubnete ven. K babským radám se řadí ta, která hovoří o připravení obkladu složeného z cibule a octa.

Prevence je nejdůležitější

Pokud budete potřebovat odstranit odumřelou kůži, vyplatí se čas od času využít pasty ze soli a třtinového cukru. Nohu lze také namočit do horké vody s kyselinou salicylovou. Prevencí je hlavně používání vysoce kvalitní obuví a pravidelné ošetřování nohou na pedikúře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.