Hurá na pouštění draka: Jak vybrat správného

Létající drak

Podzim je v plném proudu a koronavirová situace nás uvěznila v interiérech svých domů. vyrazit můžeme tak maximálně na procházku do přírody. Tu si lze především s malými dětmi neskutečně zpestřit pouštěním draka. Stačí si jen nějakého obstarat. Ne, nemusíte se pachtit výrobou toho domácího. Vždyť na internetu se jich nachází spousta. Jak ale vybrat toho správného? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Klasický drak s jednou šňůrou

Jestliže patříte spíše mezi konzervativce a nehodláte jít do něčeho nového, pak nejspíše vsadíte na jednošňůrového draka. Jedná se o variantu, na kterou vsázeli již naši rodiče. Vyznačuje se lehkou konstrukcí, a tak není problém takového draka pouštět i tehdy, když venku až tolik nefouká. Při silnějších poryvech už to ale taková zábava nebude a drak jde při menší nestabilitě střemhlav k zemi.   

Jednošňůroví draci: Zdroj obrázku heureka.cz

Variace delta

Jestliže chcete vyrazit do silnějšího větru, pak se vyplatí vsadit na draka typu delta. Ten se vyznačuje dvoušňůrovým ovládáním. V každé ruce máte jednu šňůru a draka ovládáte. Klidně se s ním lze pustit i do nejrůznějších akrobatických variací. Bez problémů zvládne zatáčení a stejně tak i rychlé obraty nahoru a dolů. Jen budete potřebovat silnější vítr, bez něj to nepůjde.

Delta draci: Zdroj obrázku heureka.cz

Komorový drak

Zajímavou volbou je bezesporu také kite drak. Je velmi propracovaný a ovládá se celkem čtyřmi provazy. Jinak jsou zapotřebí i dvě madla, na nichž jsou provazy přivázány. Díky madlům téměř dokonale zatáčí a mohou se s nimi provádět akrobatické kousky. Jedná se o draky, jež jsou určení pro zkušené piloty. Ti se neobejdou i bez potřebné síly, jež malým dětem chybí. Některé modely dokážou při velkém větrném poryvu povznést lehce nahoru i svého pilota.

 

Kite draci: Zdroj obrázku heureka.cz

Létající drak: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.