Vlašské ořechy

Ruce hnědé od ořechů vyčistíte i bez drastických metod

Začala sezóna vlašských ořechů. Ovšem k jejich uskladnění nezbytně patří i jejich „vydolování“ ze zelené a především nepříjemně barvící slupky. Zabarvení rukou se obvykle nevyhnete ani díky použití rukavic (přes většinu materiálů část barvy jednoduše prosákne). My vám ovšem poradíme, co se zabarvenou pokožkou dělat.

Na to, jak jste si ruce museli drhnout, abyste se vůbec mohli v kanceláři ukázat jako lidé, se určitě dobře pamatujete. I na to začervenání a citlivost, která vaše dlaně provázela ještě několik dní. A přitom stačí málo – hned zpočátku vsadit na prevenci.

Vezměte si k ruce cokoliv mastného

Ještě předtím, než se ořechů vůbec dotknete, si vetřete do kůže mastný krém nebo pečující olej. Zabráníte tak většině barviva v přímém kontaktu s vaší pokožkou. A stejnou „mastnou vrstvu“ se vyplatí použít i pod rukavice – samozřejmě podle typu.

Se zabarvením pomohou kyselé prostředky

Máte doma ocet, citron nebo kyselinu citronovou? Pak jste na dobré cestě ze špinavých rukou ono nehezké zbarvení dostat. Ruce jednoduše několikrát potřete rozkrojeným citronem nebo na chvíli namočte ve zředěné kyselině citronové nebo octu, ten vybírejte nejlépe jablečný nebo vinný, pokožku tolik nepodráždí.

Ruce

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Následně ruce dobře namydlete a vezměte si k ruce pemzu. Dalších několik minut věnujte pečlivé očistě prstů i meziprstních prostorů. Na závěr ruce opláchněte čistou vodou, dobře osušte a ošetřete hydratačním krémem.

Drastické metody spíše nedoporučujeme

Některé ořechy bohužel umí barvit opravdu silně a žádné internetové rady na ně nepomohou. V takovém případě se někteří lidé uchylují k použití Sava, Vanishe a obdobných čistících prostředků. Stačí několik minut a špína se před očima skoro rozpouští. Takto výjimečné použití není příliš nebezpečné, jen dbejte na to, abyste neměli na rukou žádnou otevřenou ránu. I záděra se počítá. Ruce pak opravdu dobře opláchněte a ihned ošetřete krémem. V žádném případě tuto proceduru neopakujte, i kdybyste s jejím výsledkem nebyl tak úplně spokojení!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *