Březová šťáva na revma, rakovinu či vředy

Březová šťáva

Naše babičky věděly, jak si pomoci, aniž by musely utíkat do lékárny. Březová šťáva je jedním z prostředků, které se používaly na celou řadu zdravotních neduhů – na které jsme ale pro různá farmaceutika zapomněli. Březovou šťávu si můžete koupit v obchodech se zdravými potravinami. Jedná se dokonce o tak silný prostředek, že se v lidovém léčitelství používá na léčbu rakoviny! To však není jediný způsob jejího použití.

V jaké formě se dá březová šťáva sehnat?

Březová šťáva, kterou si můžete koupit, může být vyrobena z různých částí stromu, takže se podívejte na složení. Nejcennější je šťáva, která se získává z kmene břízy. Tato míza obsahuje nejvíce vitamínů a minerálů. Ideální čas pro sběr březové mízy je v polovině března a dubna. Avšak zdravotní účinky má také šťáva, která se získává z listů rostliny. Získat ji není nic jednoduchého, proto bychom se měli spolehnout na kupované výrobky. V domácí lékárničce můžeme mladé listy využít formou obkladu na revmatické bolesti. Pupeny se používají pro své analgetické a antipyretické účinky.

Bříza

Foto: Pixabay

Revmatismus a ischias

Březová šťáva je známá pro své účinky, kdy ulevuje od revmatických bolestí. Tímto způsobem se používala již celá léta. Používá se zejména pro bolesti spojené s poškozením sedacího nervu (ischias). Nejlépe zabírá mast získaná z březové mízy. Tu je třeba vtírat na bolestivá místa.

Ledvinové kameny

Šťáva z březových listů se používá také na léčbu problémů souvisejících s močovým systémem. Čerstvá šťáva má močopudné a detoxikační účinky. Stimuluje proces filtrace v močových cestách, urychluje vylučování moči a zabraňuje tvorbě močových kamenů.

Posílení imunity

Díky březové šťávě můžete zapracovat také na funkci svého imunitního systému. Pravidelné popíjení březové mízy pomáhá předcházet virovým infekcím. Doporučuje se zejména pro ty, kteří jsou náchylní k virovým infekcím, jako jsou malé děti a starší lidé.

Proti rakovině

Lidové léčitelství předpokládá, že březová šťáva je účinná také proti rakovině. Používá se zejména v souvislosti s rakovinou plic. Pro ji často užívají silní kuřáci.

Proti chřipce

Březovou šťávu můžete používat jednak jako prevenci, jednak jako léčbu chřipky. Pomáhá snižovat horečku, zmírňuje bolesti v krku a bolesti svalů, stejně jako bolesti kloubů a kostí. Při chřipce a jí podobných infekcích je tedy dobré začít užívat šťávu z březových pupenů.

Vředy

V neposlední řadě je možné používat březovou šťávu také na žaludeční problémy, a to i v případě, že trpíte na žaludeční vředy. Čerstvá březová míza mírní nepříjemné příznaky onemocnění trávicího ústrojí, včetně zánětu žaludku.

Zdroj: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-alternatywna/sok-z-brzozy-wlasciwosci-lecznicze-aa-KFNn-8MFd-cUmQ.html

Foto: Pixabay