Toto je dle odborníků nejhorší poloha při spaní: Možná ji zaujímáte také

Spánek

Spánek je pro každého z nás nesmírně důležitý a v podstatě si bez něj nedokážeme život představit. Možná se vám zrovna optimálně neusíná. Na vině může být stres, malé vyčerpání, nevhodná postel nebo matrace. Často stojí za nevyspáním se i poloha při spánku. Existují polohy, které jsou z hlediska kvality spánku optimální, nicméně i takové, jež by se spíše neměly zaujímat. My se na nejhorší polohu při spánku podíváme podrobněji. Možná ji zaujímáte také a bylo by lepší se jí vyvarovat.

Čím se vyznačuje nejhorší poloha při spánku?

Tím, že člověk leží na břiše, má ruce vztyčené okolo polštáře a hlava je otočená na jednu ze stran. Certifikovaný odborník na spánek Michael J. Breus, Ph.D. se zmínil pro časopis Health o tom, že spaní na břiše je z hlediska držení těla při spánku maximálně nevhodné. Trpí především krční páteř. Ostatně o tomto faktu se zmínil i chiropraktik B. J. Hardick, D. C. Proč je tato poloha nevhodná?

SpánekFoto: Pixabay

Páteř v rovině s křivkami krku

Správné držení těla je při spánku nesmírně důležité. Páteř by měla být v jedné rovině s křivkami krku a dále také se středem zad a dolní část zad by měla přirozeně klesat dolů. K přirozenému klesání dojde pouze za předpokladu, že bude tělo dokonale podepřené. Záda nesmí být nijak zkroucená. Když už spíte na břiše, je hlava vždy otočená na jednu ze stran. Tím pádem je neskutečně zatěžována krční páteř a vazy. Ráno se zrovna dobře tito lidé cítit nebudou.

Zkuste jiné polohy

Ideální je poloha na boku, kdy by mělo být tělo také v rovině tak, aby se nijak výrazně nekřivilo.Důležité je mít při spánku zcela vyrovnanou páteř. Samozřejmě lze využít i polohy na zádech, ta ale nebývá až tak komfortní. Zapomenout bychom neměli ani na správné držení těla v přes den. Důležitá je vzpřímená poloha. Jen tak nebude vaše krční páteř trpět.

Zdroje info: health.com, vyspise.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.