Projevy sluneční alergie a vyrážky a jak s ní bojovat

Vyskočí vám vyrážka po pobytu na slunci a nevíte, z čeho by to mohlo být? Na vině totiž může být právě slunce. Existuje totiž alergie na slunce, kdy mezi projevy patří právě nepěkná vyrážka. Ta zpravidla zmizí po klidovém režimu ve stínu. Jak se proti sluneční vyrážce bránit a co ji může způsobovat?

Sluneční alergie

Sluneční alergie má spoustu různých projevů. Ty se liší také svou intenzitou a stejně jako ostatní alergie se může alergie na slunce objevit poměrně nečekané třeba i v dospělém věku. Mezi projevy patří kopřivka, která svědí nebo typické pálení kůže, na které dopadalo slunce. Objevovat se může také ekzém a v krajním případě dojde k výskytu ošklivých puchýřů. Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak se před sluneční alergií chránit.

Jaká je prevence sluneční vyrážky?

Pokud víte, že je vaše pleť na sluníčko citlivá, je dobré nic nepodceňovat. Naprostým základem je pořízení a především opravdové používání kvalitních opalovacích přípravků vyvinutých přímo proti sluneční alergii. Ty mají zpravidla i vysoký ochranný faktor. Pomohou mohou i nejrůznější přípravky určené pro péči o pokožku po opalování. Jako dobrou pomoc je také užívání betarakotenu. Jde o látku, kterou najdete v červeném ovoci a zelenině. Prodává se i jako doplněk stravy, kdy může mít vliv na lepší snášenlivost slunce a zmírnění tvorby vyrážky.

Foto: Pixabay

U vážných problémů se poraďte s lékařem

V případě, kdy je vaše pokožka opravdu hodně citlivá na slunce a běžně prodejné přípravky na potlačení alergické reakce nestačí, je vhodné poradit s lékařem. Ten provede potřebné testy a případně nasadí silnější přípravky, jejichž účelem je potlačení alergické reakce a zmírnění projevů. Pomoci může i užívání klasických léků proti alergii. Ty můžete mít předepsané, ale dají se i volně pořídit v lékárnách.

Zdroj: https://www.lekarna.cz/clanek/slunecni-vyrazka-co-na-ni-zabira/

Náhledové foto: Pixabay