Angína se může stát velmi nebezpečnou!

Angína

Angínu v živote prodělala asi většina z nás. Toto onemocnění se však může zvrtnout a mohou nastat velmi vážné komplikace. Pojďte si s námi přečíst, na co při tomto onemocnění pozor, nemusí to být totiž vždy banalita!

Příznaky

Mezi příznaky takové angíny patří určitě všem známé oteklé mandle, které doprovází bolest v krku a všudypřítomné potíže s polykáním slin i stravy. Navíc při horších případech se mohou objevit i problémy s dýcháním. Oteklé mandle mohou způsobit odmítání příjmu potravy a hlavně tekutin. Nezřídka se tak stává, že pacient musí nakonec do nemocnice, kvůli celkové dehydrataci. Navíc mohou být u tohoto onemocnění nebezpečné i vysoké horečky. Na angínu narazíte téměř vždy. Náchylnější však na ni jsme v období raného podzimu a tuhých zim. Imunita může selhat také v případech, kdy jsme celkově nervózní, ve stresu a vyčerpaní.

Důležitá je prevence!

Angína je onemocnění kapénkového typu. Infekce se tak přenáší velmi rychle a chytit ji není vůbec nic složitého. Dobré tedy je, když budeme pečovat o vlastní obranyschopnost a dlouhodobě ji budeme zlepšovat. S tím nám určitě pomůže pravidelná konzumace dostatku vitamínů. Především jde o vitamín C a dále i A, D i E. Dalšími pomocníky se mohou stát minerální látky, jako je selen, zinek a hořčík. Pomoci nám však mohou i doplňky stravy, které stimulují imunitu. Například nukleotidy, lyzáty nebo betaglukany. Takové látky jsou nejčastěji obsaženy v doplňcích stravy z hlívy ústřičné. Mají je však i obyčejné potraviny, jako ovesné vločky a obilniny.

Léčba angíny

Léčba angíny může být velmi snadná. Pokud je jen na nás, abychom se s ní doma vypořádali, jde nejspíše o banální variantu a mnoho rizik zde není. Návštěva lékaře je však nutná vždy. Lékař zpravidla předepisuje antibiotika. Aplikace zamezuje komplikacím, které mohou mít za následek postižení ledvin nebo srdce. Doma můžeme kombinovat naordinovanou léčbu klasickými metodami, jako jsou například Priessnitzové obklady nebo například šalvějový čaj. Obnovení střevního prostředí je po braní antibiotik také nutností. K tomu vám pro změnu pomohou probiotika.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.