Foto_stres_shutterstock_hires

Úkony, které vás ihned zbaví stresu

Máte někdy špatné pocity stresu, splínu a tlaku? To vše mohou zahnat jednoduché rituály, které si dnes představíme. Až na vás opět přijde tlak a stres, zkuste je a uvidíte, že se vaše mysl a tělo zklidní. Pojďme si je představit!

Meditace pohledem do plamene

První trik, který si představíme spočívá v tom, že pokud máte stres, obavy z budoucnosti či špatné myšlenky při přemýšlení and tím co bylo, zapalte si svíčku. To však není vše. Po zapálení se pohodlně usaďte a dívejte se upřeně do plamene této svíčky. Sledujte jak se mihotá a pohybuje. Zkuste být v klidu a o nic jiného se nestarat. Pokud to zvládnete na dobu 5 až 10 minut, máte za sebou úspěšnou meditaci.

Co slyším, co vidím a co cítím

Nejde o dětskou hru ani nic podobného. Naopak jde o sofistikovanou metodu, jak se v okamžiku zklidnit a zbavit stresu. Metoda spočívá v tom, že pokud jste momentálně ve stresu nebo prostě nejste v pohodě, zvláště v cizím prostředí, rozhlédněte se kolem sebe. Při pohledu si uvědomte, kde se nacházíte a co vás obklopuje. Poté pojmenujte tři věci, které můžete slyšet, dvě věci, které vidíte a nakonec jednu věc, kterou cítíte. Jde o cvičení mysli, které vám pomůže poznat sama sebe i okolí, v kterém se zrovna nacházíte.

Zhluboka se nadechněte

U tohoto triku možná již předběžně čekáme, že jde o nástroj pro zklidnění zbavení se stresu. Dýchání totiž není jen metoda, kterou doplňujeme potřebné plyny do našeho organismu. Jde také o určitý indikátor naší mysli, nálady. Kvalita našeho dechu tak může vypovídat i o kvalitě naší psychiky. Pokud tedy zažíváte stres, efektivním způsobem, jak jej zahnat je hluboký nádech a výdech. Na chvíli se zastavte a zkuste se 3 – 5 zhluboka nadechnout a vydechnout, přičemž každá fáze dýchaní nechť trvá alespoň pět sekund. Uvidíte, jak rychle se zbavíte stresu.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *