Triky zabírající proti podzimním depresím

Chladné měsíce roku jsou tady, a s nimi mnohdy i špatná nálada. Je to přirozené – slunečního světla totiž ubývá, a právě ono má na naší psychice lví podíl. Takže jak se jeho nedostatku bránit? Opatřete si prospěšné hormony štěstí jednoduše někde jinde.

Nezanedbávejte spánek

To je první důležitá věc. Pokud chcete předcházet podzimním splínům, pak se pořádně vyspěte. 6-7 hodin je minimum, i když odborníci se někdy kloní až k osmi. Jednou za čas mírný spánkový deficit nevadí, neměl by se však opakovat pravidelně.

A určitě se nesnažte hektický týden dospat o víkendu, tím si rozhodíte vnitřní hodiny tak, že je jen těžko budete dávat dohromady. Naopak velmi prospěšný je odpolední šlofík. Zvláště ve chvíli, kdy za sebou máte nějaké náročnější jednání nebo pracovní schůzky. Pomůže vám utřídit si myšlenky, nabije vás energií a předejde mimo jiné i depresím nebo stavům přepracovanosti a vyčerpanosti. 20 minut stačí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zbavte se hříšků léta

Dovolená je od slova dovolit si a během léta jste toho jistě využívali dosytosti. Ovšem všechny ty letní grilovačky, alkoholové párty nebo „jen“ přemíra opalování se zkrátka někde musí podepsat. A co tedy s tím? Dopřejte svém tělu pořádný detox. Nemusí jít o nic drastického. Týden plný pouze a výhradně zeleninových šťáv by vám organismus spíš rozhodil než srovnal, a to zvláště ve chvíli, kdy nejste na podobné aktivity zvyklí.

Na druhou stranu – nahradit čerstvými šťávami jedno nebo dvě denní jídla vůbec není od věci. Zbývá jen vyřadit alkohol a cigarety a co nejvíce omezit kávu a máte to. Už pouhý týden tohoto režimu udělá s vaším organismem zázraky. A pokud by vám to nestačilo, pořiďte si v lékárně ještě nějaký ten detoxikační čaj. Pomůže vám s odvodněním i odplavením usazených toxinů v krvi.

Dejte si pozor na to, co jíte

Jak se blíží zima, vitamínů a vůbec čerstvých složek nám v jídelníčku vůčihledně ubývá. Není divu, když ovoce v obchodech je stále dražší a dražší. Navíc banány nebo jablka dovážené přes půl světa mají prospěšných látek spíše méně než více. Vliv na to má zcela jistě zejména umělé dozrávání.

A jak se tomuto nedostatku bránit? Najděte si zdroje prospěšných složek jídelníčku jinde. A nemusíte chodit daleko, svůj osvědčený recept na to měly už naše babičky. Znáte ho velmi dobře, nejde o nic jiného, než o kysané zelí. To v sobě obsahuje množství prospěšných enzymů, které jsou skvělou výživou pro všechny prospěšné bakterie, sídlící v našich střevech. A ty jsou potřebné nejenom pro dobrou imunitu, ale také pro dobrou náladu.

Kromě kysaného zelí je možné použít i kysané mléčné výrobky. Zvykněte si začínat den třeba s kefírem a uvidíte, jak vám za to vaše zažívání poděkuje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.