Rouška

Českému zdravotnictví pomůže 300 plicních ventilátorů

Bývají poslední nadějí pro ty, které Korousová doslova srazí na kolena a nejenom pro ně. I proto daruje výrobce zdravotnické techniky BTL českému zdravotnictví 300 plicních ventilátorů a 100 tisíc respirátorů. Jde o opravdu velkou pomoc, kterou pozitivně kvitoval i ministr zdravotnictví.

A i když nejde o řešení všespásné (mnohde totiž chybí spíše personál než přístroje), rozhodně přijde vhod. Pomoc bude navíc dobře distribuována, takže se velmi rychle dostane na místa, kde jí bude nejvíce potřeba.

Nejenom ventilátory, ale i další pomoc

Jen o přístroje samotné však nejde, součástí daru je samozřejmě i nezbytné školení a další náležitosti. Aktuálně je samotná distribuce zdravotnické techniky i materiálů v plném proudu. Do nemocnic se tito cenní pomocníci dostanou prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví i přímo. Pomoc totiž míří jak ke Správě státních rezerv, tak do do menším nemocnicím po celé České republice. Na svém místě by měly být přibližně do dvou týdnů.

Zdroj náhledového obrázku: Protext

Pokud chcete přesná čísla, pak respirátory a 100 plicních ventilátorů bude doručeno přímo na Ministerstvo zdravotnictví, zbylých 200 ventilátorů pak poputuje přímo do jednotlivých nemocnic, které se mohou hlásit už teď.

„Jedná se o významnou pomoc českému zdravotnictví, a to navíc v době, která je více než složitá. O to hodnotnější tato pomoc je a velmi si jí vážím. … Ventilátory najdou uplatnění nejen v nemocnicích přímo řízených ministerstvem zdravotnictví, ale i v ostatních, kde budou právě potřeba,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Pomoc přichází i od lidí

Českému zdravotnictví však vyjadřují podporu i anonymní lidé. Do nemocnic tak stále míří balíčky s kávou a nejrůznějšími pochutinami (včetně těch podomácku upečených), projekt Energii lékařům také finišuje a přidávají se i menší sdružení. Je tedy vidět, že jsme na situaci ještě nerezignovali a snažíme se pomáhat. Každý svým způsobem. A to se (nejenom) v době pandemie obzvláště cení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *