Terapie červeným světlem? Opravdu nabízí dlouhověkost?
Určitě jste slyšeli o červeném světle, které regeneruje, pomáhá proti dalším neduhům. Ale jak to doopravdy funguje? A není to snad pouze nějaký výmysl? Naštěstí ne. Ošetření červeným světlem, má už i vědecké základy. Používá se ve zdravotnictví, dermatologii a sportovní farmacii. A stále častěji i doma jako součást zdravotní péče. Celý proces je jednoduchý, neinvazivní a bezpečný.
Jak světlo působí na buňky?
Když je tělo vystaveno červenému světlu, dějí se změny na buněčné úrovni. Klíčovou roli hrají mitochondrie – buněčné elektrárny. Světlo dává buňkám více energie, aby mohly lépe vykonávat svou práci. Regenerují se, uzdravují, jsou aktivní a v bezpečí proti různým vlivům. Zlepšuje se krevní oběh, tvoří se kolagen nebo se uvolňují stavební prvky pro regeneraci.
Benefity červeného světla
- Zlepšuje strukturu pokožky
- Pozitivně působí při léčbě akné
- Stimuluje tvorbu nových krevních cév
- Zlepšuje růst vlasů a stimuluje proces hojení
- Pomáhá zmenšovat jizvy
- Léčí sexuální dysfunkci u mužů
Pokud budete světlo používat zhruba 20-3 minut před spaním, můžete si zlepšit spánek. Toto světlo neblokuje tvorbu melatoninu jako modré! Spíše ho stimuluje a pomáhá ke zvýšení jeho produkce. Výsledkem bude rychlejší usínání, klidnější spánek a ranní svěžest!
Jak světlo aplikovat?
Každé zařízení má svou vlastní doporučenou dobu používání. Obvykle od 3 do 30 minut na ošetřovanou oblast. Můžete si vybrat, zda jej budete používat jednou nebo dvakrát denně, nebo obden. Důslednost je klíčem k výsledkům, zejména pokud jde o boj proti vráskám a známkám stárnutí.
Zlepšení tónu a vzhledu pleti se bude projevovat postupně. Malé výsledky můžete vidět rychle, ale plný účinek se projeví až po třech až šesti měsících. U léčby traumat, jako jsou natažení zad, se však účinky projeví až po pár ošetřeních, a to díky síle infračerveného světla. Můžete si být jistí, že světla nepředstavují riziko jako UV světlo! Proto vám nehrozí žádné vedlejší účinky.
Zdroje info: mitolight.cz, https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC3926176/
Náhledové foto: Pixabay