Praktické rady, jak do svého života přidat více pohybu pro zdraví i hubnutí

V rámci hubnutí, ale i celkového zdravého životního stylu je velmi důležité dbát na dostatečné množství pohybu. To si zajistíte nejrůznějšími tréninky, ale ještě větší váhu má to, jak hodně se pohybujete během dne. Jestli strávíte skoro celý den na pohovce před televizí, nebo jestli nezahálíte a aktivně se hýbete. Podívejte se na praktické rady, jak do svého života dostat více pohybu pro zdraví i hubnutí.

Začněte s jednoduššími tréninky

Pokud se chcete pustit do tréninku, nemusíte hned začínat dlouhými a složitými tréninky. Každý pohyb se totiž počítá, takže je mnohdy lepší vsadit na jednodušší tréninky a postupně se dostávat do tempa. Po méně náročném tréninku nebudete tolik unavení a ani bolest svalů nebude tak dramatická, aby vás odradila od dalšího pohybu.

Hýbejte se při každé příležitosti

Pro efektivní spalování tuků je naprosto klíčový každodenní pohyb. Pokud totiž někdo celý den sedí za počítačem a potom si dá 30 minut tréninku, stejně ve výsledku spálí méně energie v porovnání s člověkem, který je celý den na nohou a do práce si třeba dojde pěšky. Vyměňte výtah za schody a když se takové změny postupně nasčítají, budete se divit, jak velký efekt ve výsledku vytvoří.

Najděte si to, co vás bude bavit

Když si někde přečtete, že určitý způsob tréninku je zdravý, ale zjistíte, že vás dané cvičení nebaví, nemusíte se mu věnovat. Pohyb má totiž nekonečné množství podob, takže si snadno můžete vybrat takovou variantu, jaká vám bude nejvíce vyhovovat. A když vás cvičení bude bavit, máte větší šanci, že u něj bez problémů vydržíte déle.

Foto: Pixabay

Vždy pamatujte na správnou techniku a až potom přichází výkon

Během každého pohybu je důležité se v první řadě zaměřit na správnou techniku. Tou špatnou si totiž můžete přivodit nepříjemná zranění či si zbytečně vytvořit namožení. Jakmile vypilujete techniku, přichází na řadu zlepšování výkonů.

Zdroj: https://realfitness.cz/7-tipu-na-zarazeni-pohybu-do-bezneho-zivota/

Náhledové foto: Pixabay