Paddleboarding: vodní sport pro každého může vést ke spoustě přínosů

Paddleboarding

Asi už jste si v posledních letech na poklidných vodních plochách všimli lidí, kteří na prkně podobném tomu na surfování stáli a pádlovali. Tomuto sportu se říká paddleboarding, někdy také SUP (Stand Up Paddle). Ačkoli se zdá, že se jedná o poměrně poklidný sport, nemusí to být pravda. Na prkně můžete dosáhnout poměrně velkých rychlostí a procvičit si i svaly, o kterých jste dosud nevěděli, že je máte. Uvádí se, že paddleboarding spaluje více kalorií, než třeba běh nebo cyklistika. I to je důvod, proč jej můžete provozovat.

Lepší fyzička

Spousta lidí se uchyluje k paddleboardingu právě proto, že je to skvělý způsob, jak získat lepší fyzičku. Tím, že na prkně neustále udržujete rovnováhu, musí vaše svalstvo pořád pracovat. Posilujete nohy, svaly trupu i zádech a pádlováním také ruce – to všechno zároveň. Díky tomu za krátký čas zapojíte velké množství svalů a spálíte více kalorií. Odborníci uvádí, že díky tomu, že posilujete rovnováhu těla, dosahujete také lepšího soustředění v životě.

Paddleboard

Foto: Pixabay

Snižování stresu

Paddleboarding může být také skvělým způsobem, jak se zbavit stresu. Díky tomu, že jste na vodě sami se sebou, může vaše mysl získat pocit klidu. Někteří zase mohou pádlovat jako o život, aby se zbavili přebytečného adrenalinu, ke kterému vede stres. Vodu obecně vnímá tělo jako uklidňující prvek, působí na nás relaxačním dojmem. Někteří lidé si dokonce kupují speciální tvar prken, kterým se říká jóga paddleboard. Na těchto prknech můžete na vodě cvičit i jógu.

Vhodné jako rekonvalescence

Pádlování na vodě je jeden z nejbezpečnějších sportů, které můžete provozovat. Toto cvičení nezatěžuje vaše svaly a šlachy, takže je vhodné pro ty, kteří se chtějí po zranění vrátit do aktivního života. Navzdory tomu, jak je paddleboarding účinným cvičením, neposkytuje také žádné vážné vedlejší účinky. Mohou jej provozovat senioři i děti.

Zdroj: https://www.airhead.com/blogs/news/eight-great-benefits-of-stand-up-paddle-boarding

Foto: Pixabay