Potraviny, které spalují tuky. Při dietě se budou hodit

Dieta

Stejně jako existují potraviny tučné, které přispívají k nárůstu tukové tkáně, existují i ty, které spalují tuky. Fungují díky termogenezi. Jedná se o stav, kdy je tělo zahříváno a tím dokáže spalovat v jednom okamžiku více tuků. Díky tomu můžete spálit za určitou časovou jednotku více kalorií jenom tím, že jste si dali jednu z potravin, která má termogenní účinky. které potraviny to jsou?

Je libo horký nápoj?

Ať už si po ránu dáte kávu nebo čaj, máme pro vás dobrou zprávu. Oba tyto nápoje mohou pomoci se spalováním tuků. U čaje si vyberte ten zelený. Doporučuje se pít ho tři až pětkrát denně. Pomáhá spálit až 80 kalorií navíc, bez jakékoli námahy. Káva obsahuje kofein, který zrychluje metabolismus a nastartuje také lipolýzu, tj. rozklad tuku. Ideální je jeden až dva šálky denně.

Ovesné vločky

Foto: Pixabay

Okořeňte si život

Také některé druhy koření a aromatických druhů zeleniny mají termogenní účinky. Velmi známé jsou zejména účinky česneku. Alicin, látka obsažená v něm, skvěle pomáhá rozkládat tuk. Také cibule není pozadu. Kromě termogeneze snižuje cholesterol a ředí krev. Zázvor se používá nejenom na nevolnosti a zažívací potíže, pomáhá také zhubnout tuky. Zapomenout nesmíme ani na chilli papričky, které zvyšují tělesnou teplotu a zrychlují metabolismus. Skořici si můžete přidat do ranní kávy a získat tak nápoj pomáhající při hubnutí.

Oříšky spalují tuky

Pokud máte rádi oříšky, nezačněte je jíst ve velkém! Nezapomeňte, že patří mezi zdravé zdroje TUKŮ! Hrst mandlí každý den vám může pomoci zhubnout. Kromě toho obsahují vlákninu, bílkoviny, vitamín B2 ad. Zasytí vás a zabrání přejídání. Také lněné semínko se může stát vaší tajnou zbraní. Obsahuje lignany, které napomáhají hubnutí. Přidat je můžete kamkoli: do jogurtu, pečiva, sušenek, salátového dresinku… pokud je namelete, možnosti jsou neomezené!

A teď trochu zeleniny a ovoce

Že je zelenina vhodná při hubnutí, to ví asi každý. Z hlediska termogenních účinky se hodí konzumovat mrkev, špenát či zelí. Všechny obsahují malý počet kalorií a přitom vysoký obsah vitamínů a živin. Z ovoce je třeba jmenovat citron, který napomáhá detoxikaci jater. A správně vyčištěná játra pomáhají tělu trávit a spalovat tuky.

Co si dáte k snídani?

Zkuste pečivo nahradit ovesnou kaší. Ovesné vločky totiž velmi dobře fungují jako spalovač tuků. Obsahují rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, což přirozeně zlepšuje redukci tuku.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/19-fat-burning-foods-28797/post

https://www.healthline.com/nutrition/12-fat-burning-foods

Foto: Pixabay