Ovoce a zelenina: Jaké druhy jsou optimální pro hubnutí?

Ovoce i zelenina patří mezi základ zdravého jídelníčku. Obecně se hovoří o tom, že nesmí chybět při žádné dietě. Tvrzení, že jde o zdravé potraviny, je naprosto pravdivé, nicméně přesto je zapotřebí vybírat konkrétní druhy. My se v následujících řádcích zaměříme na důležitost vlákniny, konkrétní druhy zeleniny a ovoce určeného k redukci hmotnosti. Nezapomeneme ani zmínit i ovoce a zeleninu, které se vyznačují poměrně velkým objemem, nicméně minimálním množstvím kalorií.

Vláknina pro zdraví střev

Ovoce, zelenina a všeobecně zdravé potraviny obsahují spousty lidskému tělu prospěšných látek. Dost důležitá je například vláknina. Právě ona hraje při hubnutí jednu z hlavních rolí. Denní příjem vlákniny by se u člověka měl pohybovat okolo 30 gramů. Bez dostatečného množství zeleniny se zkrátka a jednoduše nemáte šanci obejít. Vláknina má velmi nízký glykemický index a dokáže naprosto skvěle zasytit. Její energetická hodnota je nulová. Skvěle na sebe umí navázat i toxické látky a umí je vyloučit z těla ven. Mimo ovoce a zeleniny je obsažena také v celozrnném pečivu a jiných výrobcích.

Okurka

Jaké druhy zeleniny jsou hubnutí ideální?

Pro hubnutí se fakticky hodí všechny druhy zeleniny. Pozor jen na zeleninu obsahující větší množství sacharidů. Tady může nastat poměrně velký problém. Vysoký obsah sacharidů je typický pro brambory a některé druhy mrkve. Ideální je konzumovat tyto druhy zeleniny podobně jako mnohé ovoce pouze v první polovině dne. Budete mít jistotu, že je vaše tělo bez problémů spálí.

Velký objem, ale minimum kalorií

Pokud hubnete, hodí se hlavně zelenina mající velký objem, ale minimální množství kalorií. Většinou obsahuje maximální procento vody. Sacharidy přitom takřka žádné. Vynikající jsou v tomto ohledu třeba takové okurky. Nebojte se ani klasických rajčat. Když je navíc ohřejete, zvýší se jejich nutriční hodnota.

A kde ovoce a zeleninu sehnat čerstvou? Optimální volbou je velkoobchod ovoce a zeleniny Šandera.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *