Nejlepší potraviny, které podporují hubnutí. Cizrna, kefír a další doplní živiny i zasytí

Přidejte do jídelníčku těchto několik potravin a pozitivně ovlivněte hubnutí. A to především díky větší schopnosti zasytit, obsahu cenných látek nebo prostě kvůli tomu, že se jedná o chutné jídlo pro zahnání chutí, ale s nízkým obsahem kalorií. O jaké potraviny konkrétně se jedná a jak mohou při hubnutí pomoci?

Kefír

Fermentovaný mléčný výrobek představuje výborný způsob, jak podpořit činnost mikrobiomu. Jedná se totiž o bohatý zdroj probiotik. V kefíru najdeme také vápník a cenný zdroj bílkovin, kdy ve 100 ml najdeme rovnou zhruba 10 gramů proteinů. A pokud vám kefír nechutná samotný, určitě ho přidejte třeba do smoothie, kde se jeho chuť zjemní.

Cizrna

Jedná se o luštěninu, kterou můžete klidně využít jako hlavní přísadu do hlavního jídla. Obsahuje totiž štědrou porci bílkovin. K tomu se jedná o zdroj kyseliny listové, železa, antioxidantů a důležitých minerálních látek. Má i relativně nízkou energetickou hodnotu, ale vysokou sytící schopnost, takže po jídle s cizrnou nebudete mít brzy hlad.

Vlašské ořechy

Jak mohou ořechy pomoci, když obsahují relativně hodně tuku? Pokud si v rámci diety dopřejete zhruba hrst vlašských ořechů, získáte nejenom přísun zdravých omega 3 a omega 6 kyselin, ale i další cenné živiny, jako jsou hořčík nebo zinek. Konzumace vlašských ořechů tak může právě díky přísunu minerálních látek pomoci se zmírněním chutí na nezdravé potraviny.

Maliny a borůvky

Maliny, borůvky, ale třeba i ostružiny jsou plné vitamínů a látek s antioxidačními účinky. To znamená, že při jejich konzumaci chráníte buňky před působením oxidačního stresu a poškozením. Můžete tak příznivě ovlivnit výkon metabolismu a ještě k tomu navíc zaženete chutě, protože díky velmi nízkému obsahu kalorií se jedná o ovoce ideální ke snídani i svačině.

Foto: Pixabay

Vejce

Vajíčka a to celá včetně žloutku, který bývá často neprávem opomíjen, jsou ideální do dietního režimu. Jsou zdrojem bílkovin a cenných živin, přičemž většina z nich se nachází právě ve žloutku. V jednom vejci se navíc ukrývá pouze zhruba 80 kalorií.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/health/diet-nutrition/g781/belly-fat-foods/ a https://www.webmd.com/diet/obesity/features/9-foods-to-help-you-lose-weight

Náhledové foto: Pixabay