Výběr krmiva pro psy: Myslete na jejich zdraví

Pes

Pořídili jste si domů čtyřnohého mazlíka a snažíte se zjistit, jaké krmivo by mu vyhovovalo nejvíce? Aby ne, na trhu se nachází spousta různých druhů krmiva, které se vyznačují rozličnými vlastnostmi. Právě proto se vyplatí vědět, podle jakých kritérií vybrat takové, které bude vašemu mazlíkovi maximálně vyhovovat. Podívejme se tedy na tyto aspekty mnohem podrobněji.

Věk v hlavní roli

V první řadě se vyplatí zaměřit na věk konkrétního pejska. Je jasné, že většinou si zájemci pořizují štěňátka, nicméně časté jsou také situace, kdy chce člověk pomoct nějakému pejskovi z útulku. Granule pro starší pejsky jsou zpravidla větší a obsahují menší porci bílkovin. Díky nim pak není takový nápor na ledviny. Naopak štěněcí kousky se vyznačují obsahem různých látek pro podporu růstu psa. Podle věku je ale třeba také volit konzervy pro psy a doplňky stravy.

PsiFoto: Pixabay

Jak velké plemeno máte?

Nesmírně důležitá při volbě krmiva je také velikost plemene psa. Malá plemena vyžadují granule s vyšším podílem tuků i bílkovin. Naopak granule pro vyšší plemena jsou typické i různými látkami pro kloubní výživu. Zdravý vývoj kostí a kloubů je u psa nesmírně důležitý.

Míra aktivity psa

Jestliže je váš pejsek velmi aktivní zaslouží si krmiva právě pro takové psy. Často jsou označována jako Active, případně je u nich přívlastek sportovní. Pro psy bez zátěže nebo s minimální zátěží je třeba volit spíše krmiva méně energeticky nabitá.

Zdravotní stav psa

Je jasné, že když není pejsek v pořádku, určitě by měl dostávat specifickou stravu. Typické jsou případy, kdy má průjem, hodně se škrábe nebo si okusuje tlapky. V tomto případě mohou být za nepříjemnostmi alergeny. Je proto nutné volit krmivo i pamlsky pro psy ideálně po konzultaci s veterinářem. Ten ví nejlépe, zdali stojí za problémy alergie na jídlo.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.