yawning-5381800_640

Jste po ránu unavení? Možná vám chybí vitamíny C a B6

Určitě to také znáte, že se ráno probudíte vlivem protivného zvuku budíku a už se cítíte unavení. Není to nic příjemného, když je před vámi celý pracovní den a vy máte pocit, jako byste měli za sebou směnu v uhelném dole. Jak bojovat s únavou a poklesem výkonnosti?

Ranní únava je nepříjemná

Pokud jste hned ráno bez energie, je dost možné, že za vaším stavem stojí nedostatek vitamínů C a B6. Proti ranní únavě fungují ovšem i minerální látky – železo a fosfor. Proto byste se měli snažit dostat je do svého jídelníčku. Bude stačit, když do něho zařadíte pokrmy z drůbeže, špenát, sójové boby nebo také ořechy.

Za únavou, která se s vámi táhne od rána přes celé odpoledne a kterou ani silná černá káva nezažene, ovšem může stát obyčejné vynechání snídaně. To vyvolává nízkou hladinu krevního cukru, s čímž je spojen právě pokles výkonnosti. Jak se máte v práci soustředit, když vám chybí tolik potřebné palivo? Ani automobil nejede bez něho a stojí.

Ovesné vločky. Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ideální snídaní jsou ovesné vločky

Jsou zdrojem bílkovin a lékaři ovesné vločky doporučují při únavě, vyčerpání i při rekonvalescenci po prodělaných nemocech. Doplňte je mlékem či bílým jogurtem, medem, oříšky, hrozinkami a získáte plnohodnotnou snídani, která vám dodá energii na celé dopoledne. To vám půjde práce sama od ruky a možná se dočkáte ještě i pochvaly od svého vedoucího.

Trpíte na křeče v lýtkách?

Budí vás v noci nepříjemné křeče v lýtkách? Pak máte pravděpodobně nedostatek hořčíku. A s tímto může souviset také únava a ospalost. Pomoci by vám mohla opět konzumace ořechů, špenátu, drůbežího masa, mrkvové nebo pomerančové šťávy, datlí či sušených meruněk.

Únava. Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *