Žák s rouškou

Rodiče si stěžují na roušky, mnohé děti zůstávají doma

Roušky ve školách mají za sebou první týden. Jestli byl úspěšný, by se dalo poměrně hodně dlouho diskutovat. Výsledky z hlediska šíření nákazy k dispozici nejsou a zřejmě jen tak nebudou. Přesto ale rouška průkazně lidi chrání, o čemž jsme se přesvědčili. Pravda je ovšem taková, že riziko nákazy je v tomto případě logicky vyšší v restauracích, kde jsou roušky povinné jen tehdy, když se nepije a nekonzumuje jídlo. Takže ve finále lidé v restauracích roušky skoro nemají na rozdíl od obsluhy, jež je fakticky nesundá. Zpět ale ke školství, množí se stížnosti rodičů.

V roušce se špatně dýchá

Nepochybně. Děti si rodičům mnohdy stěžují právě na toto. Často dochází v důsledku horkého vydechovaného vzduchu také k mlžení brýlí. Děti se tak rychleji unaví a nedokážou se pořádně soustředit. Také je bolí hlava. Také je třeba poznamenat, že v takové tělesné výchově roušky v interiéru být nemusejí. Děti se přitom také dostávají do blízkého kontaktu. Nepochybně. Stejně se tedy mohou vzájemně nakazit.

Proč já, když on nebo ona ne?

Vcelku zajímavá otázka hovořící o mnohém. Některé děti mají roušku pouze na bradě, jiné si ji občas sundají úplně. O různých šátcích ani nemluvě, končí často na hlavách a podobně. Děti také mnohdy ctí pravidlo, že moje rouška chrání tebe a tvoje rouška mě, takže si je prostě vymění. Proč nebýt cool? Ochrana ovšem nulová. Poctivé děti pak samozřejmě trpí a cítí, že jde o zbytečnost.

Neplní funkci a špatně se artikuluje

Po celodenním nošení nemůže rouška plnit svou funkci. Měnit by se měla několikrát za den. Navíc žáci i učitelé v rouškách mnohem hůře artikulují. Zas to na druhou stranu nutí mluvit nahlas, což se často právě od žáků vyžaduje. Tak jako tak je ochrana zdraví na prvním místě, a tak roušky ze škol jen tak nezmizí.

Žák s rouškou: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

19 komentářů

 1. Petr Kalenda Odpovědět

  Dobrý den,

  tady bohužel ztratili odborníci úplně zdravý rozum, protože vidět to, co se děje denně ve školách s rouškami, připomíná prasečárnu!!! Protože tam učím, tak vidím, jak se s nimi nakládá. Žáci si je vyměňují, chodí v té stejné roušce i několik dnů, dávají si je na WC na uši apod. To nemůže nikdo uhlídat. Ta největší blbost ale přichází, když odejdou do malé šatny se převléct na tělesnou výchovu. Roušky, ve kterých se během dne dusí, odloží a už vůbec nevadí naprosto blízký kontakt s ostatními žáky při různých sportovních aktivitách!! Pak se opětovně vrací do třídy, kdy si špinavou roušku zase nandají. Toto může vymyslet jen člověk úplně padlý na hlavu a nebo nějaký populista! A podobné příklady se tam objevují denně. Můžete si být jistí, že při takovém způsobu nošení roušek, se již několik žáků nakazilo.
  Smysl snad mělo nosit roušky jen při kontaktu na chodbách s žáky z jiných tříd. Toto tedy určitě nenavrhnul lékař z praxe ale nějaký blbec!

  1. Alice Odpovědět

   Tohle je ten největší zločin…..na našich dětech…..Tenhle šaškec jen tak neskončí.z našich dětí..vyrostou nevzdělaný lopaty bez vize….na fetu a řádně vykropený desinfekcí…Dobře už dávno bylo…

 2. Janka Odpovědět

  Prozatím nechávám dceru jednou týdně doma ať se alespoň trochu prodycha. Spatne se ji dýchá a zhoršuje se akné a přibývaji afty. Jinak se k rouace chová přesně podle popisu p. Kalendy. Má sladkých 13 tudíž velká psina s rouškou.

 3. Ivana Odpovědět

  Souhlasím s Vámi.Přesně, jak říkáte. Slečna nosila roušku jednu dva dny a špinavé je házela do- ma do skříně.Po škole si šla s dětmi koupit ,,něco k pití,, a pili všichni z jedné láhve.Slečně je 12 let.Asi je potřeba větší kontrola ve škole i doma. Ve škole na WC. Tam opravdu dělají největší hlouposti. Poučujeme ji stále dokola.Desinfekci ve škole na ruce nepoužívá vůbec.Je to fakt těžké uhlídat ji doma. Jaké je to ve škole? Raději se ani nedomýšlet.Ze všeho má velkou legraci.Jo,malý pubertˇák. Chceme aby se převlékala když přijde domu.Ale když doma nejsme, klidně si lehne do postele v oblečení v kterém chodí do školy. Je to fakt těžké…….

 4. Tomáš Odpovědět

  Všechna rádoby pravidla okolo koronaviru jen ukazují neschopnost vlády a těch, co to mají celé na starosti…vše to střílí od pasu: tam roušky ano, tam ne, ti do karantény ano, ti pro změnu ne…dnes zavřeme tohle, zítra pro změnu tamto…budeme držet umělou zaměstnanost, ale ošetřovné neprodloužíme… Názor naší paní doktorky – nepodceňuje to, ale zvrtlo se to v příliš velký humbuk. Virus musí projít populací a pak tu bude fungovat jako další „mutace chřipky“ Lidé nebudou už dlouho ochotni respektovat neustále přiškrcování toho co smějí a co nesmějí a čím déle to bude trvat, tím více to budou odmítat – čísla nečísla – stejně se jim nedá věřit. A co se týče dětí ve škole – je to zhovadilost a zvěrstvo co tahle vláda dětem provádí, zničí celou jednu generaci, naše 13ti letá – půl roku doma, teď s rouškou, samozřejmě, že s tím stejně jako ostatní dělá jen blbiny – takže roušky účel neplní. Kreslí si po nich aby je vytunila, když zapomene, půjčí si od kamarádky a naopak, před TV ji nechá ležet jen tak v šatně, pak opět nasadí…a domů příjde s bolehlavem a s půlkou zápisů, protože učitelce nerozuměla… To už raději tu distanční výuku, která ji mimochodem zlepšila známky oproti pololetí, sama řekla, že jí to tak vyhovuje víc, má poruchu soustředění a vzhledem ke čtyřem spolužákům ve třídě v rámci inkluze, kdy jeden potřebuje asistentku, se tam moc soustředit nedá… A do toho koronavirus 🙂

 5. KAJA Odpovědět

  Debil to vymyslí a všichni skáčou jak chce, co to způsobí to je nezajímá, HOVADA nic jiného .. zničeho se dělá katastrofa, záběry z filmů ,rakve plné kamení, figuríny v postelích atd. .Celé je to velká lež ,ne že by něco neexistovalo ale URČITĚ TO NENÍ TAK NEBEZPEČNÉ NEŽ CO DO NÁS CPOU.

  1. Aster Odpovědět

   Toto řekněte lidem, kteří mají díky rakovině a jejímu léčení sníženou imunitu a lidem s dalšími nemocemi – kdyby k tomu dostali kovid, pravděpodobně by to nedopadlo dobře a v mnoha případech by tito lidé mohli žít ještě řadu let – a zůstat jen tak doma většina z nich taky nemůže, protože normálně pracují. Pokud teď máte chuť napsat něco v tom smyslu, že vás to nezajímá a ať klidně pochcípají – pak vezměte na vědomí, že onemocnět může každý – i vy a vaši nejbližší…

 6. Monika Odpovědět

  Dobrý den, když Koucourkov, tak Kocourkov. Jsem učitelka cizích jazyků. Po šesti vyučovacích hodinách v roušce a k tomu pěti dozorech na chodbách v roušce přicházím domů s takovou migrénou , že vidím dvojitě. A do toho, řešit petice a telefonáty rodičů, že nesouhlasí s rouškami ve výuce a nepošlou děti do školy. Takže finálně z 28 dětí máte ve 15 žáků a emaily rodičů, ať pošlu veškeré učivo, které proběhlo dle rozvrhu synovi nebo dceři odpoledne. To je opravdu tlak ze všech stran. Nehledě, jak popisují komentáře, jak to skutečně s rouškami je, tak se jen modlím, ať nedostanu takovou dávku viru, ať to přežiji. Nebylo by se čemu divit. Učím průměrně 150 žáků každý den a zbytek 700 žáků vidím na chodbě ve škole. Monika

   1. Blažena Odpovědět

    A nutí Vás někdo pracovat v ní 12 hodin denně, je to Vaše volba, kde pracujete.
    Děti do školy chodit musí.

 7. 0703 Odpovědět

  Přesně jak to tady píší ostatní roušky ve školách jsou jen na 2 věci a hlavně aby děcka nemohli díky CO2 myslet o tom že už gymnázia píší pry mulovi, děcka odpadávají volá se záchranná služba atd. no je to zde domazlicky.denik.cz/zpravy_region/studenti-kolabuji-gymnazium-nemini-prihlizet-poslali-dopis-primo-ministrum-20200.html
  Je to prostě na žalobu. Jelikož jako hlavní přenašeči jsou děti, ale zavřou se vysoké a střední školy, nařídí se roušky. Ale už i v Rakousku, když nařídili v obchodech roušky , tak v každdém obchodě ty roušky dostanete zadarmo při vstupu a né hadry, jako tady v čr, ale certifikované schválené rouškky !!

 8. Martin Odpovědět

  Když nám nařídily roušky poprvé trochu to šlo když po 2 díky roušce nařízení výsledek blbě se mi dýchalo a málem jsem zkolaboval ted díky tem pitomým rouškám mam problémy s plícemi s nedostatku vzduchu a co vláda výsledek dal jsem je k soudu a před par dny výsledek za následky si můžete sám když musíme dodržet vládní nařízení už se nedivim proč v Praze dost lidí jako já už nám vadí roušky

 9. Michal Odpovědět

  Naše děti jsou v karanténě jen proto, že jedna dementní učitelka odmítala nosit roušku. Takže kvůli tomu děti smrdí zavřený doma, nemůžou ani na skauta, ani na Aikido, včera jsme museli na odběry a děti se učí přes Teams. A přesně kvůli těmhle nezodpovědným idiotům co odmítají roušky, tady máme všechny ty omezení a nařízení.

 10. Petr Odpovědět

  To je pravda,vRakousku dávají roušky zdarma a tady se nestydějí natom jěště vydělávat.Je to humus-zavřít je.a ještě za to chtějí nekřestanské peníze.

 11. Marie Odpovědět

  mega.nz/folder/uPpnCJBa#Oe7AsewdKZ6h2zI50S_oUA Tady máte vše, je to celosvětová likvidace lidí a blbnutí lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *