Kosmetika

Proč je dobré používat přírodní kosmetiku

Čím dál častěji slýcháme pojmy eko, bio, přírodní nebo vegan, ať už jde o přípravky pro domácnost, potraviny nebo dokonce kosmetiku. Také se ptáte, proč je okolo toho takový rozruch? V čem jsou tyto výrobky lepší než ty, na které jsme zvyklí? A proč bychom měli vůbec něco měnit? Věřte nebo ne, má to své důvody. A to hned dvojí. Jednak jsou tyto výrobky šetrnější k přírodě a zároveň jsou mnohem vhodnější i pro vás. V dnešním článku prozkoumáme, proč se vyplatí jim dát šanci.

Proč je chemie špatná

Je to zcela jednoduché. Ačkoliv si po ní připadáme krásné a krásní, pravda je taková, že naše tělo neúměrně zatěžuje. Každý takový výrobek totiž obsahuje nebezpečnou ropu a její deriváty. Že vám je to jedno? Pak si přečtěte následující text a uvidíte, že změníte názor.

Silikony a ropa škodí zdraví

Téměř každý výrobek, který máte doma, tyto dvě složky obsahuje. Ačkoliv to na etiketě není „natvrdo“ napsané, najdete na ní spoustu prapodivných názvů, které vám nic neříkají. Právě toto chemické složení je samá ropa a silikon. Proč se do nich přidávají?

  • „naoko“ zlepšují kvalitu pleti, vlasů, nehtů, atd.,
  • přidávají na pěnivosti,
  • prodlužují trvanlivost.

Kosmetika

Přírodní kosmetika: Zdroj obrázku Pixabay.com

Ačkoliv po chemických přípravcích máte vlasy jako od kadeřníka a zuby jako perly, věřte, že do svého těla dostáváte škodlivé látky. Ačkoliv vám to dnes nemusí vadit, za desítek let se to sečte a tělo vám vše vrátí i s úroky. Může se u vás rozvinout silná alergie, ale i chronická choroba a imunitní porucha. 

Tyto přípravky sice dobře pění a odstraňují mastnotu, ale stále u nich trvá stejný problém, o kterém jsme mluvili o odstavec výš. Jsou nezdravé a plné chemikálií. U některých chemických složek je navíc prokázaná korelace mezi výskytem látky v těle a vznikem rakoviny a nádorových onemocnění. 

Další problém je, že vaše tělo zatěžují a udržují ho v umělé kráse. Jakmile je přestanete používat, všimnete si, že například kvalita vlasů je ta tam. Není to tím, že by vaše vlasy byly od přírody špatné. Je to proto, že je chemie zničila. 

Posledním důvodem je prodloužení trvanlivosti. Ano, tyto výrobky jsou trvanlivé. Ale opravdu vám šampon vydrží na polici tři roky? 

Buďte ohleduplní sami k sobě, životnímu prostředí, zvířatům i vaší peněžence

Vše se dá jednoduše vyřešit. Zajděte do prodejny a ptejte se po přípravcích přírodního původu. Nebo se podívejte na internetu. Neplatí, že jsou přírodní kosmetické přípravky drahé. V současné době například probíhá velká sleva na Econea.cz

Připravte se na to, že přírodní přípravky tolik nepění a možná vám zpočátku nebudou připadat tak účinné. To se vám ale jenom zdá. Jsou účinné naprosto stejně, ale jelikož v nich není chemie, na kterou jste zvyklí, může se vám zdát, že nezabírají. Buďte trpěliví a uvidíte, že si na ně rychle zvyknete. A poté už je nebudete chtít měnit. To vám garantujeme.

Přírodní kosmetika: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *