Jak často bychom se měli umývat, aby to bylo zdravé pro naši pokožku

V nedávné době médii proběhly zprávy o tom, že americké filmové hvězdy Mila Kunis a Ashton Kutcher své děti příliš nemyjí a ani oni sami tomu moc nedají. S tím vyvstává otázka, do jaké míry je umývání vlastně zdravé a jestli nakonec zmíněný manželský herecký pár nemá v něčem pravdu.

Ani slavní se nemyjí každý den

Mila Kunis pochází z Ukrajiny, kde se jako malé dítě moc nesprchovala, protože jim v domácnosti chyběla teplá voda. Podotýkáme, že Mila Kunis je ročník 1983. Chtělo by to říct, že jako americká občanka a mediálně známá hvězda a uznávaná herečka bude mít určitě nyní teplé vody dostatek. Přesto není stejně jako její manžel příznivkyně každodenního koupání a k jejímu štěstí jí stačí, když si dvakrát denně omyje obličej.

Foto: Pixabay

Ode zdi ke zdi

Zatímco v minulosti (ve středověku a novověku do cca 18. století) umývání lidé příliš nevyhledávali, protože se jim voda zdála být zdrojem nemocí, jež lidstvo kosily po milionech, současný člověk si zase pod sprchu vleze klidně i několikrát za den. Ráno, aby se nabudil na cestu do práce, a večer, aby ze sebe spláchl špínu a pot, které na něm ulpěly. A pokožka dostává pořádně zabrat, protože chlor ve vodě obsažený ji vysušuje. A když navíc ji vysprchujete horkou vodou, není možné se pak divit, že má vaše kůže sklony ke vzniku ekzémů.

10 minut a dost

Obecně se udává, že sprchovat se teplou vodou je vhodné maximálně deset minut a ne více. Horká voda by neměla přijít zejména na obličej, kde narušuje jeho přirozenou vlhkost. Ideální by bylo sprchovat se obden, jenže to by zase člověk nevábně voněl a ve společnosti by moc neobstál. Mělo by být pravidlem se po každém sprchování natřít tělovým mlékem, které bude pokožku promašťovat a hydratovat.

Zdroj info: refresher.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.