Funkční trénink: shoďte přebytečná kila efektivně

Funkční trénink

Pokud začnete cvičit, můžete k tomu mít různou motivaci. Můžete chtít vybudovat svalovou hmotu, shodit nějaké to kilo nebo si vylepšit fyzičku (výjimkou není ani kombinace těchto cílů). Funkční trénink se hodí pro ty, kteří netouží po svalnatém těle, ale po štíhlé a zdravé postavě. Toto cvičení v podstatě napodobuje to, co děláme každý den, ale s větší intenzitou a s opakováním. Cvičíme velmi intenzivně, několikrát opakujeme několik desítek sekund cviků bez přestávek na odpočinek.

Speciální vybavení

Toto cvičení může být doplněno speciálním vybavením, jako jsou kettlebelly nebo míč BOSU. V posilovně na ně snadno narazíte a můžete si práci na nich vyzkoušet – klidně i s pomocí trenéra. Doma takové vybavení mít nemusíme. V takovém případě se zaměříme na jednoduché, ale stejně účinné cviky. V případě, že vás cvičení na speciálních pomůckách zaujme, můžete si je pořídit také domů.

Trénink

Foto: Pixabay

Jak může vypadat domácí cvičení?

Cvičení bez pomůcek může začít tím, že si uděláte dřepy. Snažte se ale nepřekračovat linii svých prstů na noze a kyčle směřujte dozadu. Dalším cvikem, který je pro funkční trénink typický, jsou kliky – ruce jsou v úrovni hrudníku, lokty asi 30 cm od těla, hlava mírně zvednutá. Dále pak je třeba cvik s medinbalem, kdy si lehneme na záda, nohy pokrčíme v kolenou, míč držíme za hlavou. Když narovnáme nohy a zvedneme je mírně nad zem, současně zvedneme medicinbal nad hlavou. Neohýbáme přitom ruce.

Funkční trénink – výhody

Díky tomuto souboru cvičení můžete zpevnit celou část svého těla, aniž budujete nové svalové tkáně. Dále pak spalujete tuky a pracujete i na své kondičce. Díky správné sestavě cviků můžete docílit lepší pohybové koordinace nebo protažení šlach a svalů. Cvičení je možné provádět doma, není k tomu potřeba speciálních pomůcek. Ty ale mohou vylepšit efektivitu cvičení, takže je dobré si je pořídit nebo navštívit posilovnu.

Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/trening-funkcjonalny-buduj-forme-kazdego-dnia

Foto: Pixabay