Květen je za dveřmi a s ním i výzva Do práce na kole

Kolo

Zapojte se i vy do celostátní akce „Do práce na kole“. Tuto zajímavou akci vymyslel spolek přátel AutoMat a letos se „pošlape“ již dvanáctý ročník! Vloni se do celostátní výzvy DPNK zapojilo neuvěřitelných 22 000 nadšenců!

Udělejte více pro své zdraví i Zelenou planetu

Jde o to, že automobily necháte po celý měsíc květen odpočívat v garáži, a stejně tak i vynecháte při cestě do práce jízdu autobusem či vlakem. Hlavní myšlenkou je udržitelnost dopravy, kdy všichni, kteří se zapojí do této báječné akce, šetří pohonné hmoty a potažmo i míru znečištění ovzduší. Jen vloni účastníci ušetřili sedm set tun emisí CO2, ujeli (na svůj pohon) a ušli téměř 5 500 000 kilometrů! Dobrou zprávou je také i to, že mnozí, kteří z automobilů při dojíždění do práce přešli na chůzi a kolo, zjistili, že pohyb je skvělý. A i nadále, po skončení výzvy, se do práce dostavují po svých.

Bezmotorově a udržitelně!

Připojte se  k tisícům účastníků i vy a jděte svému zdraví naproti. Začněte do práce, samozřejmě, pokud lze,  chodit pěšky nebo jezdit na kole či na koloběžce. Fanoušci mohou i běhat! Můžete soutěžit individuálně, a rovněž v týmu, ale po pravdě řečeno, v týmu si užijete větší zábavu. Krom toho i sdílení zážitků, společné snídaně, jež organizátoři občas pořádají anebo se i hecnete, když pocítíte, že nemůžete… Vzájemně se podpoříte a utužíte kolektiv.

Pro úplnost – soutěží se ve dvou kategoriích, a to pravidelnost a výkonnost. Cesty si zapisujete buď díky stažené apce, které dáte pokyn a vaše našlapané kilometry pošle do systému. Pokud máte rádi ruční práci, pak si ujeté kilometry můžete do systému dopisovat i ručně. Po celou dobu máte možnost sledovat i aktivitu ostatních účastníků. A pokud vydržíte celý květen, organizátoři pro vás připraví i slosování o báječné ceny. Takže vyhrajete nejen zlepšující se kondičku, ale třeba i některou z úžasných odměn!

Zdroj info: dopracenakole.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.