Zdravý spánek

5 tipů pro zdravý spánek

Dostatek odpočinku je pro každého člověka nezbytný. Na většině lidí poznáme již po ránu, jestli se dobře vyspali. Jasnými indikátory probdělé noci jsou většinou kruhy pod očima, nevrlost, únava a nechuť prožít pohodově další den. Abychom se těmto nepříjemnostem vyvarovali, vyplatí se vytvořit si příjemnou atmosféru, v níž bude radost odpočívat. My vám nabízíme následujících 5 tipů.

Kvalitní bytelná postel

Ne nadarmo se hovoří o tom, že základem skvělého spánku a relaxu je spolehlivá postel. Optimální je taková, která se vyrábí z masivního dřeva. Oblíbené jsou dřeviny jako buk, dub či borovice. Nezapomeňte ani na pevné rošty, díky kterým bude matrace následně dýchat. Samozřejmostí musí být absence vlhkosti, jež vede ke vzniku plísní. Ty dokážou způsobovat nepříjemná onemocnění.

Matrace vytvoří potřebný komfort

Na trhu se v současné době nachází spousta matrací vyrobených z různých materiálů. Hodně oblíbené jsou především ty, jejichž základem je studená pěna. Dokážou se přizpůsobit lidskému tělu a páteř se nachází v přirozené poloze. Výbornou volbou jsou pro zdravý spánek matrace oceněné zdravotní doložkou. Volit je možné i modely pružinové, taštičkové a spousty dalších.  Matrace i postele si určitě vyberete v pestré nabídce společnosti Le Chomat.

Čerstvý vzduch

Možná se to zdá jako banalita, ale ke zdravému spánku patří čerstvý vzduch. V ložnici proto minimálně dvakrát za den větrejte, a to v krátkodobých intervalech. Dojde tak k minimálnímu úniku tepla a vzduch bude svěží.

Dostatek klidu

Máte-li luxusní postel ve větrané místnosti, měl by být váš odpočinek pohodový. Myslet ale musíte i na klid. Ložnici situujte co nejdál od obývacího pokoje a místností určených pro děti. Výborné je i moderní venkovní stínění prostřednictvím elektricky ovládaných rolet.

Optimální vzdušná vlhkost

Není od věci změřit si i vlhkost v ložnici. Například při kašli se vyplatí mít vzduch poněkud vlhčí. Naopak při vysoké vlhkosti je třeba interiéru ložnice vysoušet. Na trhu naštěstí existují přístroje, které dokážou vzduch jak vysoušet, tak i odvlhčovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Lucie Odpovědět

    Já jsem vyzkoušela různé babské rady, ale nic mi ke zlepšení spánku nepomohlo. Co mi až pomohlo, tak je konopí. Užívám už asi půl roku CBD olej, který si objednávám z
    cibdol.cz a konečně můžu říct, že se ráno budím odpočinutá a nic mě nebolí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *