Zpozorněte: tyhle manipulační techniky odhalí jen málokdo a přitom patří mezi nejnebezpečnější

Podvodník

Manipulátoři patří k těm nejnebezpečnějším osobám, na jaké můžete ve vztahu narazit. Dokáží vám ve velmi krátkém čase nahlodat sebevědomí takovým způsobem, že jim velmi lehce podlehnete. A jak to dělají? Podívejte se na ty nejzákeřnější techniky a rozpoznejte je včas.

Když je muž ve vztahu příliš horlivý

Byť píšeme o manipulátorech všeobecně, v tomto „odvětví“ celé problematiky opravdu vynikají muži. Snaží se totiž u ženy vytvořit velmi silné emoční pouto – pocity vděčnosti, lásky a tak vůbec. V prvních týdnech až měsících vztahu ji proto zahrnují dárky, laskavostmi a pozorností. Teprve, když jsou si její oddaností jistí, se jejich povaha změní jako mávnutím kouzleného proutku.

Neustále vám opakují, že je něco špatně

Snaží se vám tím podsouvat svůj pohled na věc. Jde často o drobné narážky na vás věk, vzhled nebo chování. Často po vás chtějí pouze změnu v drobném detailu (například si myslí, že by pro vás byly vhodnější vlasy sepnuté a nikoli rozpuštěné). Pokud však podlehnete, najdou si něco jiného.

Žena

Foto: Pixabay

Také se ve vás snaží vybudovat pocit nejistoty. Neustále mají narážky na váš věk, vzhled, inteligenci nebo schopnosti. A jakmile jim začnete alespoň trochu věřit, dostanete se do nebezpečné sestupné spirály, z níž se jen velmi obtížně uniká ven.

Napadají vaši paměť a žádají o pomoc okolí

Chcete si s manipulátorem promluvit o jeho nevhodném chování? Bude tvrdit, že se nic hrozného nestalo, protože si to vlastně pamatujete špatně. A v tom horším případě navíc navádí vaše okolí, aby ho v jeho názorech či myšlenkách podpořilo. A to mnohdy tak nenápadně, že mu na to vaši přátele nebo rodiče jednoduše skočí. A to už je opravdu na pováženou.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/manipulace-manipulator.A201209_105731_ona-vztahy_jup, http://www.radomilbabek.cz/clanky-texty-nazory/manipulace-utok-ustup-aneb-jak-znicit-povest-soupere.html

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.