Postel náhled

Zdravé spaní: Kvalitní postel a matrace

Termín zdravý spánek je velmi frekventovaný. Není se vůbec čemu divit. Dnešní doba je poměrně rychlá a také plná stresových situací. I proto se vyplatí myslet na to, abyste si opravdu kvalitního odpočinku dopřáli co možná nejvíce. Jak na to? V hlavní roli jsou samozřejmě postele a příslušenství, které k nim nedílně patří. Právě proto se v následujících řádcích na tyto aspekty zaměříme mnohem podrobněji.

Postel Arkona

Zdroj obrázku: tempo-kondela.cz

Bytelná postel jako základ

V každém případě se vyplatí investovat do pevné a bytelné postele. V současné době se na trhu nachází spousty modelů vyrobených z různých materiálů. Jakousi sázkou na jistotu je především masivní dřevo. Je maximálně pevné a na postele se používalo již od pradávna. Samozřejmě je čistě přírodní, takže neobsahuje žádné syntetické látky a pojiva. Výbornou a mnohdy i poněkud ekonomičtější volbou je nábytek vyrobený z kovu. Konstrukce je u něj poněkud tenčí, nicméně bez problémů unese i osoby s vyšší hmotností. A kde vybrat správnou postel? Naším tipem je nábytek Tempo Kondela.

Lamelové rošty nejsou samozřejmostí

Při nákupu postele berte v potaz přítomnost lamelových roštů. Ty jsou optimální volbou, jelikož efektivně napomáhají větrání matrace. Pokud si zakoupíte klasický plný rošt, musíte počítat s tím, že byste matraci měli pravidelně větrat, jinak dojde k hromadění vlhkosti mezi ní a roštem. To může mít za následek vznik plísní majících negativní vliv na zdraví.

Postel Nieves

Zdroj obrázku: tempo-kondela.cz

Nezapomeňte na kvalitní matraci

Matrací je na trhu spousta a liší se především materiály, z nichž jsou vyrobeny. Velmi oblíbené jsou třeba matrace ze studené pěny. Někdo upřednostňuje spíše matrace taštičkové či pružinové. Spousta lidí také shání matrace se zdravotním atestem. Právě ony se jsou schopny dokonale přizpůsobit tvaru lidského těla a spaní na nich je maximálně komfortní.

Zdroj náhledového obrázku: tempo-kondela.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *