Zaručené tipy, jak konečně dotáhnout novoroční předsevzetí do úspěšného konce

Máte novoroční předsevzetí, která letos rozhodně chcete dotáhnout do konce a vydržet u nich déle než jenom pár dnů nebo přinejlepším týdnů? Všechno je v první řadě o nastavení mysli a prioritách. Pokud z novoročního předsevzetí uděláte svou prioritu a dokážete si například pro cvičení vyhradit dostatek místa ve svém rozvrhu, máte z poloviny vyhráno.

Zapracujte na pravidelném vstávání dříve ráno

Spíte až do poslední možné chvíle a hlavně o víkendech není problém vstát až během dopoledne? V takovém případě se připravujete o čas, který můžete jinak věnovat práci na svým cílech a předsevzetí. Nemusíte přitom stávat nijak dramaticky dříve. Počítá se třeba i půl hodina navíc, kdy zvládnete menší protažení, nebo si připravíte zdravější snídani. Na brzké vstávání je dobré nezapomenout také o víkendu, kdy takto můžete získat až několik hodin navíc.

Nevynechávejte zbytečně cvičení

Jakmile jednou vynecháte cvičení kvůli výmluvě, velmi brzo to zopakujete. A takto se vám postupně zhroutí snaha o dodržení předsevzetí. Snažte se proto zapracovat na tom, aby cvičení patřilo mezi priority, které mají své jasně dané místo v rozvrhu dne. Pokud si totiž řeknete, že budete cvičit jen ve chvíli, kdy na to budete mít čas, pravděpodobně to příliš době nedopadne.

Foto: Pixabay

Nový jídelníček si užívejte

Pokud bude zdravý režim utrpení, kdy se budete doslova bát toho, co bude další jídlo a budete si přát vyměnit zdravou porci za něco chutnější, daleko se nedostanete. V dnešní době není problém připravit zdravá jídla s výbornou chutí. Navíc nemusíte být pořád dokonalí, takže si občas klidně dopřejte kousek čokolády nebo menší porci oblíbené dobroty. Pomůže vám to s dlouhodobým dodržením předsevzetí.

Nekupujte nezdravé potraviny

Celý úspěch zdravého stravování a hubnutí začíná už v obchodě. Když nezdravé, tučné a jinak nevhodné potraviny nenakoupíte, nebudou vás doma pokoušet. Sestavte si proto nákupní seznam a snažte se ho dodržet. Uvidíte, že si tímhle způsobem hodně pomůžete.

Zdroj: https://www.muscleandfitness.com/athletes-celebrities/pro-tips/6-tips-help-you-crush-your-new-years-resolutions/

Náhledové foto: Pixabay