Zajímavé tipy pro vaše zdraví – znáte je všechny?

Některé poznatky medicíny se stále mění a nejinak je to i na poli zdravé výživy. Chcete vědět, co je nového nebo se jen jednoduše přesvědčit, zda všechno děláte správně? Tak přesně pro vás je určen náš dnešní článek.

Fluor jako šikovný pomocník? Spíše ne

V minulých letech byly dětem předepisovány fluorové tabletky. Měly pomoci s posílením a delším výdrži zubů, bohužel díky nahromadění fluoru v těle v pozdějším věku naopak zuby likvidovaly. Dnes je tato praxe již zakázána, dětské pasty s fluorem však stále na trhu najdeme. Pro péči o dětské zuby je ale mnohem vhodnější zubní pasta bez fluoru. Tu mohou bez obav spolknout a navíc se jim bude určitě líbit i jejich chuť. Podívejte se po ní.

Sladké brambory do každého jídelníčku

Vypadají jako prapodivný kříženec brambory s mrkví. Říká se jim sladké brambory, takže mnoho z nás zkrátka získalo dojem, že se do naší typické české kuchyně vůbec nehodí. Ale vzpomínáte si třeba na svíčkovou omáčku, které dodává nasládlou chuť právě kořenová zelenina? Sladkost batátů je velmi podobná, takže se jí vůbec nemusíte bát. Mohou je konzumovat už nejmenší děti a uvařené jsou opravdu raz dva.

zdravi2

 

Proteiny jako šikovný pomocník pro hubnutí

Možná to nevíte, ale proteiny mohou účinně napomáhat i hubnutí. Proto jsou v dnešní době tak oblíbené tzv. nízkosacharidové jídelníčky. Ty v organismu přirozeným způsobem snižují hladinu cukru v krvi, která je zodpovědná za nezvladatelnou chuť na sladké.

Proteinovou dietu jako první světu představil americký profesor G.L. Blackburn. Pomáhal s ní svým pacientům trpícím nadváhou nebo obezitou a brzy zaznamenal velmi dobré výsledky.

Přebytek proteinů v organismu totiž vyvolává přirozenou reakci zvanou ketóza. Právě díky ní lze snadno a bez námahy spalovat uložené tuky kdekoliv na těle, aniž by byla jakýmkoli způsobem ohrožena svalová hmota, jež při klasických redukčních dietách obvykle bere za své jako první.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *