Foto_stres_shutterstock_hires

Triky, jak rychle odvrátit úzkost

Pokud někdy trpíte tím, že se vás zhostí úzkostný stav, který vám na několik okamžiků znemožní jakékoli další činnosti, čtete správný text. Dnes se totiž dozvíte triky, jak okamžitě zklidnit mysl a úzkostný stav zahnat.

Uvědomte si úzkost

Projeví-li se u vás úzkost tak, že začnete přemýšlet nad tím, že něco nezvládnete či, že je něco neřešitelném ihned zpozorněte a nenechte úzkost propuknout naplno. Hned ze začátku si totiž tento stav budete uvědomovat. V této rané fázi pak stále a stále přemýšlejte nad tím, že jde jen o stavy mysli, kterým vás váš mozek varuje. Dost možná je to jen kvůli tomu, že se bojíte nastávající situace. Uvědomte si tyto souvislosti a nenechte se unést jen a pouze úzkostným stavem. Přemýšlejte nad dalšími informacemi. Zklidníte mysl a zeslabíte úzkost.

Myšlenky nechte projít

Ovládnou-li vás úzkostné myšlenky, přijměte je. Nikoli však jako něco, co ospravedlňuje vaše obavy. Naopak je zpochybňujte a uvědomte si, že jde o subjektivní pocity, nikoli objektivní pravdu. Jsou-li myšlenky intenzivní nechte je „vplout“ do vaší mysli. místo toho abyste se jim však poddali, nechte ji přijít, analyzujte ji a po popřemýšlení nad ní ji zase nechte odejít.

Vyvíjejte aktivitu

Pokud se vás zhostí obavy, nejhorší, co můžete udělat, je to, že zůstanete v pasivní poloze a zaobíráte se jen jí. Začněte něco dělat. Například běžné věci jako vysávání, uklízení či vaření nebo manuální práce. Jindy zas můžete sportovat či dělat něco jiného, co vám dělá radost. Jde-li o stres z věcí, co vás čekají a pro které možná děláte málo, aby byly vyřešeny, může pomoci, když nebudete na nic víc čekat a dáte se hned do práce. Často můžete být nervózní například z pracovního úkolu, který na vás následující den čeká. Jde-li to, zkuste se na něj podívat o něco dřív. Ve skluzu a časové tísni logicky nebudete, a tak si můžete dát na čas a v klidu se na problém podívat z jiné perspektivy.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *