Tipy na realistická předsevzetí, u kterých opravdu vydržíte

Velká očekávání do nadcházejícího roku se snadno promění v seznam věcí, na kterých chcete zapracovat a co chcete zlepšovat. Jenže jak taková předsevzetí opravdu dodržet? Základem je stanovit si realistické cíle, které vám v něčem pomohou. Podívejte se na několik tipů na předsevzetí, která mají smysl a nebude takový problém u nich doopravdy vydržet.

Zapracujte na spánkové rutině

Spánek je velmi důležitý pro celkové zdraví i soustředěnou efektivní práci. Vaším předsevzetím pro nadcházející rok tedy může být upravení spánkové rutiny pro dosažení doporučeného zdravého množství 7 až 8 hodin spánku každý den. Konkrétně to znamená nastavení hodiny, ve kterou budete ideálně pravidelně spát, pořízení nových kvalitních lůžkovin, snížení hluku a světelného rozptylování v ložnici a podobně. Tohle předsevzetí není nijak megalomanské, ale dopady na vaše zdraví mohou být obrovské.

Přečtěte více knih a pracujte na své psychické pohodě

Dalším bodem, který by neměl chybět mezi novoročními předsevzetími, je rozhodně snaha o vytvoření psychické pohody. Co to konkrétně znamená se hodně liší podle toho, jaké činnosti vás baví. Obecně předsevzetí spočívá v tom, že se musíte více věnovat svým koníčkům. Může se jednat o malování, tvůrčí činnost, ale třeba i čtení knih. Zkrátka cokoliv, u čeho takzvaně dobíjíte baterky. Pokuste se takové aktivity dostat do svého týdenního rozvrhu minimálně dvakrát. Plnit takové předsevzetí bude příjemné, a ještě uděláte něco pro svou psychickou pohodu.

Foto: Pixabay

Zaměřte se na své zdraví

Nakonec si přidejte poznámku, že se více zaměříte na své fyzické zdraví. To samozřejmě znamená přidat více zdravějších potravin do jídelníčku. V rámci udržitelného předsevzetí to však nepřehánějte a nesnažte se držet drastické diety. Mnohem lepší bude rozumná rovnováha, kterou dokážete udržet dlouhodobě. Do péče o zdraví patří také pravidelný pohyb nebo preventivní návštěvy u lékařů. Rezervujte si proto svůj termín u praktického lékaře, ale třeba i zubaře nebo jiného specialisty.

Zdroj: https://bestlifeonline.com/new-years-resolutions/ a https://www.nytimes.com/guides/smarterliving/resolution-ideas 

Náhledové foto: Pixabay