Avokádo

Potraviny, které vás učiní zdravějšími

Představíme si pár potravin, které vás udělají zdravějšími. Jejich zařazení na váš jídelníček totiž způsobí mnohé blahodárné účinky a doplnění důležitých látek. Pojďme se na tyto zdravé potraviny podívat.

Borůvky

První potravinou jsou borůvky. Pokud je nemíváte moc často, určitě děláte chybu. Obsahují totiž značné množství antioxidačních látek. Pomáhají tedy v těle v boji proti volným radikálům, které mohou způsobovat
rakovinová onemocnění. Dále borůvky pomáhají s pamětí a myšlením. Poslední výhodou je množství vlákniny, které borůvky obsahují. V jednom šálku bobulí jsou asi 4 gramy vlákniny.

Borůvky

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Špenát

Věděl to i Pepek námořník, musíte se k němu přidat a zařadit více špenát do svého jídelníčku. Proč? Jeho složení mluví za vše. Jako každá listová zelenina i špenát obsahuje mnoho zdravých látek. Mezi nimi jsou například karotenoidy. Hlavně beta-karoten, lutein a zeaxantin. Tyto látky pomáhají snižovat riziko vzniku rakovinových onemocnění. Poslední dva zmíněné karotenoidy také pomáhají očím při přijímání takzvaného „modrého světla“ z monitorů a displejů. Šetří tedy vaše oči. Špenát také obsahuje železo a další důležité látky. Mezi účinky této zeleniny pak patří zejména zlepšování kognitivních schopností, zejména paměti.

Avokádo

V dnešní době již dostupné téměř všude. Jde o zdravou potravinu, které obsahuje prospěšné tuky. Kalorie takto získané, i přes přítomnost tuků, pomáhají při hubnutí. Může za to jednak zdravý charakter tohoto tuku, jednak jeho kombinace s velkým množstvím vlákniny, kterou avokádo obsahuje. Dále avokádo například reguluje hladinu inzulinu.

Avokádo

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Řecké jogurty

Poslední doporučovanou potravinou bude řecký jogurt. Oproti obyčejným jogurtům obsahuje více bílkovin, ale i vápníku a dalších látek. Konzumace těchto výrobků snižuje krevní tlak. Studie hovoří dokonce o tom, že pravidelná konzumace řeckých jogurtů snižuje u konzumentů riziko vzniku hypertenze bezmála o třetinu.

Jogurt

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *