Ovoce, které vám může pomoci v péči o pleť

Avokádo

Přírodní ingredience, které najdeme v kuchyni, jsou leckdy účinnější, než ty, které koupíme v obchodech. V některých případech je to také skvělý způsob, jak využít letošní úrodu. Právě ovoce obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které jsou účinné nejen, když je zkonzumujeme, ale také ve formě pleťové vody nebo obličejové masky.

Meruňky

Meruňky jsou pokladnicí vitamínů A, B, C a E. Kromě toho obsahují antioxidant, který nazýváme lykopen. Ten je ideální pro omlazení pleti. A co všechno meruňka ještě umí? Chrání před poškozením od UV záření, zlepšuje tón pleti, vyživuje pokožku a snižuje výskyt vrásek a pigmentových skvrn. Domácí masku si připravíte tak, že 4 až 5 meruněk rozpůlíte a vyjmete z nich pecku. Dejte je do misky a zalijte vodou tak, aby byly ponořené. Nechte několik hodin namáčet a poté je rozmixujte spolu se 2 lžičkami medu, ½ lžičkou mandlového oleje a ½ lžičkou citronové šťávy. Tuto pastu naneste na obličej a nechte 20 minut působit.

Meruňky

Foto: Pixabay

Avokádo

Také avokádo umí omladit pokožku. Skvělé výsledky má zejména pro suchou pokožku. Obsahuje esenciální oleje, antioxidanty a vitamíny. Stačí, když avokádo rozmačkáte vidličkou na kaši, přidáte 1 lžičku medu a 1 lžičku citronové šťávy a nanesete na obličej. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte teplou vodou. Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba masku používat pravidelně.

Banán

Banány obsahují zejména vitamín B6, C a samozřejmě také draslík. To jsou složky, které jsou důležité pro dosažení pružné a vláčné pokožky. Kromě toho banány obsahují taktéž oxid křemičitý, který zvyšuje produkci kolagenu (tolik důležité pro mladistvou pokožku). Jeden banán rozmačkejte na kaši, přidejte 2 lžičky medu a pár kapek olivového oleje. Naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Poté omyjte teplou vodou.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/skincare-hacks-to-get-wedding-season-ready-44063/post

https://www.healthshots.com/beauty/natural-cures/add-these-5-fruits-to-your-skincare-routine-and-get-clear-and-glowing-results/

Foto: Pixabay