Podpořte krásné a dlouhotrvající opálení správnými látkami ve stravě

Pokud chcete přes léto získat krásné zlatavé opálení, je dobré vědět, co všechno může pomoci. Kromě kvalitní kosmetiky před a po opalování je vhodné zařadit do jídelníčku i potraviny, které obsahují některé z uvedených látek. Ty totiž pomáhají s tvorbou melaninu v kůži, takže s nimi podpoříte zlatavý odstín pleti, ale i to, jak dlouho takové opálení vlastně vydrží.

Beta karoten

Hned na první místo patří látka, která nikoho v souvislosti s opalováním a zabarvením kůže jistě nepřekvapí. Jedná se o beta karoten, který je prekurzorem pro vitamín A. Tělo si z beta karotenu vitamín A samo vytvoří v takovém množství, jaké zrovna potřebuje. A jak beta karoten doplnit? Velký obsah najdeme v kapustě, batátech, mrkvi, kedlubnu, špenátu, hlávkovém salátu nebo třeba dýni. Pomoci mohou i nejrůznější kapsle a tabletky, které si s sebou snadno vezmete na dovolenou, ať můžete každý den přijímat dostatečné množství.

Lykopen

Další zajímavou látkou, která může snížit riziko poškození kůže a pomáhá bojovat proti zánětu, je lykopen. Jedná se o červené barvivo. Hlavním zdrojem jsou rajčata, ale tuto látku obsahuje také meloun nebo grapefruit. Nejlepší však je, když jsou rajčata mírně tepelně upravená a s trochou oleje. Právě tehdy je využitelnost lykopenu v lidském těle největší.

Foto: Pixabay

Lutein

S luteinem podpoříte hydrataci pokožky a zároveň její ochranu před UV zářením. Pozitivně působí také na zrak. Zdrojem luteinu je listová zelenina, jako jsou brokolice, špenát nebo kapusta. Využít můžete i zdroje z ovoce, kdy lutein najdete především v mangu, papáje nebo pomeranči.

Vitamín E

Dále je dobré nezapomínat na vitamín E. Ten má pozitivní vliv na kůži a může pomoci snížit tvorbu vrásek. Jako dobrý zdroj poslouží rostlinné oleje, ale třeba i mandle, arašídy, obilné klíčky nebo avokádo. Ideální je doplňovat vitamín E právě společně s karoteinoidy a dosáhnete tak nejlepších možných výsledků z pohledu opalování i ochrany kůže.

Zdroj: https://aktin.cz/opaleni-prochazi-zaludkem-5-latek-diky-kterym-se-opalite-do-krasy a https://www.svetplodu.cz/clanek/138/jak-na-krasne-opaleni/

Náhledové foto: Pixabay