Lepší sex prý zažívají fyzicky aktivní lidé. Zde je vysvětlení proč

Lidé

O tom, že mají fyzicky aktivní lidé lepší sex, svědčí hned několik faktů. V první řadě je to lepší výdrž při konání fyzických aktivit. Dalšími důvody jsou ale celkové lepší zdraví, lepší nálada a zvýšený průtok krve do oblastí důležitých během sexu. Díky cvičení jsou lidé odolnější vůči chronickým onemocněním, o nichž je známo, že kazí chuť na sex (bolest hlavy, únava apod.). Fyzicky aktivní lidé jsou méně náchylní k depresím a mají také vyšší sebevědomí.

Obezita nepřítelem sexu

Ze studií vyplývá, že lidé, kteří necvičí, mají vyšší pravděpodobnost obezity. A obezita může být důvodem, proč lidé sex odmítají. U mužů dokáže obezita způsobit sexuální dysfunkci. Asi 40 % obézních žen uvedlo, že na sex nemají chuť vůbec. Odborníci vysvětlují, že lepší kardiovaskulární funkce mohou vést u žen ke zvýšení potěšení ze sexu (zlepšuje vzrušení a orgasmus u žen). K tomu je ale zapotřebí dosáhnout zdravé váhy a zavést dostatečnou míru pohybu.

Libido

Foto: Pixabay

Lepší průtok krve

Při dosažení lepší fyzické kondice pravidelným cvičení dochází k lepšímu kardiovaskulárnímu zdraví. Díky tomu dochází k lepšímu prokrvení různých částí těla, včetně genitálií. To u mužů vede k silnější a dostatečně dlouhé erekci, u žen zase k lepšímu potěšení a vzrušení při sexu. Pro ženy je obecně mnohem důležitější mít před sexem dobrou náladu a cítit se dobře. I k tomu může pomoci pravidelný pohyb.

Testosteron u žen

Jeden malý výzkum se zaměřil na ženy, které pravidelně posilují a mají větší procento svalové hmoty, než je u žen běžné. Takové ženy měly větší počet sexuálních partnerů a také častěji chuť na sex. Výzkumníci si to zdůvodňují tím, že „svalnaté“ ženy mají vyšší hladinu testosteronu. A tento mužský pohlavní hormon je důvodem zvýšené chuti na sex. Chcete-li takových účinků dosáhnout i vy, zaměřte se na silový trénink.

Kardiovaskulární zdraví u mužů

Dosažení erekce může být složitější u mužů, kteří nemají v pořádku kardiovaskulární zdraví. Ke vzniku erekce je zapotřebí vytvoření krevního tlaku, a to je možné jen s dobrým fungováním kardiovaskulárního systému. Muži se toto často snaží obejít a na místo cvičení sahají po pilulkách. Ty mohou být do určité míry úspěšné, vždy je ale důležité zaměřit se na skutečnou příčinu. Navíc erektilní dysfunkce může být jedním z indikátorů, že se blíží srdeční infarkt. A to je jen důvod navíc, proč začít žít zdravě.

Zdroje info:

https://aktin.cz/proc-maji-aktivni-lide-lepsi-sex-nez-ti-neaktivni

https://elemental.medium.com/sex-is-better-if-you-exercise-f7cd0aff558a

Foto: Pixabay