5 efektivních způsobů jak se zbavit bolesti zad

Cvičení

Bolest zad je jednou z nejrozšířenějších problémů pohybového aparátu a v mnoha případech je to jedna z hlavních příčin, proč si náš život neumíme užít naplno. Nebylo by ale skvělé, kdyby ste poznali pár skvělých a  efektivních cviků a způsobů, jak tuto bolest minimalizovat nebo úplně odstranit?

V tomto článku se ve stručnosti podíváme na 5 nejefektivnějších způsobů, jak si dokážete uvolnit bolest a napětí ve vašich zádech.

Všechny níže zmíněné způsoby jsou efektivní sami o sobě, ale proto abyste dosáhli maximálních výsledků je velmi důležité cviky kombinovat a vytvořit si pravidelnou rutinu pro cvičení a strečink.

Toto je 5 nejefektivnějších způsobů, jak uvolnit záda:

1. Natahování zad s ortopedickou pomůckou BackFlex™

Existují různé cviky, které dokáží uvolnit spodní záda, ale v mnoha případech to nestačí. Ortopedická pomůcka BackFlex™Ortopedická pomůcka BackFlex™ je vysoce účinný ověřený nástroj, který byl specificky vyvinut pro uvolnění bolesti a napětí spodního hřbetu.

Natažení se na pomůcce BackFlex™ je velmi jednoduché, stačí si na něj lehnout po dobu 5 minut a nechat gravitaci, ať perfektně uvolní vaše záda. V mnoha případech vám při ulehnutí si na BackFlex™ příjemně pukne záda, což má za následek efektivní uvolnění vašich obratlů.

Pouze 5-10 minut používání denně vám může přinést výrazné zlepšení a požadující uvolnění.

cobra

Foto: Envato Elements

2. Pozice „kobra“

Natahování zad v poloze kobra můžete provádět kdekoli, kde se cítíte pohodlně a máte dostatek místa. Tento strečinkový cvik je nenáročný i pro začátečníky a přináší mnoho benefitů – zlepšuje držení těla, posiluje páteř a paže, formuje hýždě a stimuluje břišní orgány.

Rotování dříčné páteřeFoto: Envato Elements

3. Rotování dříčné páteře

Rotace v dříčné páteři je lehkým strečinkovým cvikem. Tyto pohyby vám pomohou natáhnout velký hýžďový sval a spodní svaly zad. Při cvičení tohoto cviku se však ujistěte, že během toho, jak přesouváte nohu na druhou stranu skrz tělo, nezvedáte ze země obě ramena.

Lehněte si na záda a přitáhněte si pravé koleno k břichu a položte si na něj levou ruku. S výdechem přejeďte kolenem do levé strany tak, aby vaše pravé rameno zůstalo na zemi, pravou paži natáhněte do strany. Zůstaňte v rotaci po dobu 5-8 dechů a pomalu uvolněte. Cvik zopakujte na každou stranu. V některých případech mohou být rotační pohyby kontraindikací. vysunutá plotýnka v bederní části. Poraďte se proto s lékařem.

Pozice kočky

Foto: Envato Elements

4. Pozice kočky

Klekněte si na kolena, opřete dlaně o podložku. Zarovnejte bedra nad vaše kolena a ramena nad zápěstí. Vydechněte a vystrčte páteř nahoru ke stropu do „pozice kočky“, následně záda ohněte směrem dolů a protlačte ke stropu kostrč a temeno hlavy. Když zvedáte záda nahoru, zhluboka se nadechněte, když jej spouštíte dolů, maximálně vydechněte. Zopakujte to alespoň 5 krát, v tempu vašeho dechu.

Strečink hýždíFoto: Envato Elements

5. Strečink hýždí

Přitáhněte chodidlo jedné nohy pod koleno druhé a v této poloze můžete začít přitlačovat obě nohy k hrudníku. Takto natáhne hýžďové svaly a svaly v dolní části páteře. Zůstaňte ležet v této poloze alespoň 15 až 30 sekund, poté uvolněte.

Všech těchto 5 cviků doporučujeme kombinovat pro dosažení těch nejlepších výsledků. Můžete je brát jako vaši novou rutinu a budete-li ji opakovat alespoň 2-3 krát do týdne, může to být obrovský krok k vašemu životu bez bolesti.

Bonusový tip:

V dnešní době může být velkou příčinou bolesti zad i špatné držení těla. Je to něco, co se určitě nemůže zanedbat a zkuste se nyní zamyslet, jestli je vaše držení těla správné. Na tomto dalším blogu si můžete přečíst více o tom, proč je správné držení těla tak důležitéproč je správné držení těla tak důležité..

Doufáme, že jsme vám dnes aspoň v něčem pomohli a nezapomínejte, že klíčem je udělat první krok už dnes. Vaše budoucí já vám poděkuje.

Zdroj info: stretchfit.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.