Oříšky se vyplatí jíst nesolené a jiné zajímavosti

Ořechy

Trocha různých druhů ořechů zaručeně člověku nijak neublíží, ba naopak jsou velmi zdravé. Dát si je můžete kupříkladu večer k televizi či jen tak. Když už jsme u toho, jak jsou zdravé, obsahují také vitamíny B. To však není vše, najdete v nich i omega-3 mastné kyseliny nebo třeba velkou spoustu minerálů. Omega-3 mastné kyseliny jsou nutné jak pro regulaci cholesterolu v krvi, tak i pro fungování mozku. Mimochodem, poradíme vám, jaký druh ořechů je jedním z těch nejzdravějších. A také ty, kterých bychom se při dietě neměli přejídat.

Jak je to s ořechy při dietě?

Jestli se pokoušíte shodit pár kilo, měli byste si dávat pozor na to, jaké ořechy jíte. Věřili byste tomu, že ve 30 gramech ořechů různých druhů můžeme objevit něco mezi 160 až 190 kaloriemi? Pokud jste si to vypočítali, zjistili jste, že pokud sníte celý sáček ořechů o váze 100 gramů, dostanete do těla více cukrů a energie, než když byste snědli celou obyčejnou čokoládu.

Podobné to bude, pokud se zaměříme na nutriční hodnotu. Jestli si dáte ten sáček ořechů, bude to zaručeně více prospěšné vašemu zdraví, než když sníte tabulka čokolády. To z důvodu, že oříšky dají tělu vlákninu, bílkoviny, minerální látky a další.

Buráky

Buráky: Foto Pixabay

Mandle má rád snad každý

Pokud tedy začneme s porovnáváním různých druhů oříšků, mandle nám vyjdou jako ty, které jsou nejlepší pro lidi držící dietu. Když se zaměříme na kalorie, zjistíme, že obsahují snad nejvíce vitamínu E. Taková zajímavost o nich nakonec. Když je budete jíst pravidelně, snížíte si tak hladinu cukru, což je super zpráva především pro lidi trpící diabetem.

Oříšky kešu a pistácie seženete snad v každém obchodě s potravinami

Aby měly nízkou kalorickou hodnotu, je nutné je jíst ani nepražené, ani neosolené. Pokud je v některých oříšcích sůl přidaná, může to způsobit problém. Typická je situace hlavně u buráků. Burské oříšky totiž obsahují dost kalorií už samy od sebe.

Různé ořechy: Náhledové foto Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.