Ženské problémy hrozí zejména v létě: Zatočte s nimi

Žena

Ačkoli je léto dlouho očekávaným ročním obdobím, kdy bychom si měli užívat letní dovolené, ne vždy tomu tak je. Vysoká teplota vzduchu, vlhkost z pocení nebo z plavek, intenzivní sport a změna stravy – to všechno jsou důvody, které hovoří pro vznik intimních problémů u žen. Ženské intimní partie jsou náchylné ke vzniku různých kvasinek a v létě jsou ohroženy více než v jiná roční období. Právě počasí a náš životní styl v létě těmto problémům přímo nahrávají.

Léto v pohybu

Krásné letní počasí přímo vybízí k pohybu! Avšak příliš namáhavá fyzická aktivita vede ke zvýšenému pocení, když se naše tělo snaží ochladit. Potíme se na celé kůži – tedy i v blízkosti intimních partií. Tím se stávají náchylnější k oděrkům a prasklinám. Vlhké a teplé prostředí také nahrává vzniku kvasinkových onemocnění. Chcete-li předejít takovým symptomům, jako je svědění, pálení či bolest, noste prodyšné spodní oblečení (ale dobře padnoucí). Po cvičení se co nejdříve vysprchujte a oblečte si kalhotky z funkční látky, které umožní pokožce dýchat.

Kalhotky

Foto: Pixabay

Koupání

Léto bez koupání si umí představit jen málokdo. Avšak voda nemusí být vždy tak čistá, jak vypadá. A může být zdrojem infekcí – zejména nebezpečná je ve vířivkách. Také příliš mnoho chloru způsobuje narušení ochranné mikroflóry pochvy a vysušuje její sliznice. A náchylnost ke kvasinkovým a houbovým onemocněním se zvyšuje. Poté také mokré plavky vytváří ideální prostředí pro přemnožení kvasinek – vlhko a teplo je to, co potřebují nejvíce. Pokud se navíc připojí částice písku, podráždění kůže může pravděpodobnost nemocí ještě zvyšovat. Bojovat s těmito problémy můžete tak, že se po koupání vždy důkladně vysprchujete a poté se důkladně osušíte ČISTÝM ručníkem.

Nezdravá strava

Zejména o dovolené si rádi dopřáváme. Náhlá změna stravy – kdy si dopřáváme více sladkého nebo potraviny z rychlého občerstvení může přispět k onemocnění dámských partií. Obsahují totiž velké množství jednoduchých sacharidů, které jsou pro kvasinky pochutinou. Kvasinková onemocnění se projevují bělavým výtokem, svěděním, pálením a bolestí při močení či pohlavním styku. I na dovolené můžete jíst zdravě: ideální je například ochutnat ryby, když trávíte dovolenou u moře.

Zdroj: https://www.poradnikzdrowie.pl/seks/choroby-intymne/wakacje-i-problemy-kobiece-nie-dziekujemy-aa-BfZz-8DeY-SqsN.html

Foto: Pixabay