Máte tlustá lýtka? S pomocí cviků se jich můžete zbavit

Lýtka

Pokud chcete mít dokonalou postavu, pak určitě nechcete tlustá lýtka. S pomocí cviků můžete zapracovat na jejich zeštíhlení. Není to jednoduchý úkol, ale není nemožný. Klíčem k dosažení štíhlých lýtek je pravidelné cvičení. Pokud budete následující rutinu provádět každý den aspoň 10 až 15 minut, můžete dosáhnout výrazného zeštíhlení. Jaké cviky jsou na zeštíhlení nejlepší?

Chůze na stepperu

Toto zařízení sice bude vyžadovat vyšší počáteční investici (pokud nechcete každý den navštěvovat fitness centrum), nicméně nezabere tolik místa, jako jiné stroje určené ke cvičení. Je to všestranný pomocních, který pomáhá účinně vyrýsovat lýtka. Cvičit navíc můžete při sledování televize nebo jiné činnosti. Stačí 10 minut denně.

Cviky

Foto: Pixabay

Na tlustá lýtka švihadlem

Skákání přes švihadlo vám může pomoci nejenom docílit krásných štíhlých lýtek. Vede také k rychlému spalování kalorií a tím i hubnutí. Kromě toho budete mít dobrou náladu, protože dosáhnete vyplavení hormonů štěstí – endorfinů.

Svižná chůze k zeštíhlení lýtek

Také svižná chůze může pomoci spalovat kalorie. Nejedná se o intenzívní běh na nerovném povrchu, který způsobí přesný opak toho, co chcete – vaše lýtka budou ještě masivnější. Rychlé běhání je lepší nahradit rychlou chůzí po rovince. Takto cvičit můžete například při cestě na nákup či do práce.

Chůze po schodech

Pokud nechcete investovat do stepperu a máte možnost chůze po schodech (bydlíte v paneláku), pak můžete cvičit i takto. Pamatujte si, že nejde o rychle tempo ale o přesnost. Váhu těla opřete o prsty u nohou, nepokládejte celé chodidlo na schod.

Na špičky, na paty

Toto jednoduché cvičení můžete provádět i v práci za stolem. Sedněte si na židli a roztáhněte nohy na šířku boků. Se zapojením lýtkových svalů zvedněte paty ze země a pomalu je spouštějte. Pokud stojíte, můžete tento cvik provádět také.

Zdroje info:

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-jak-wyszczuplic-masywne-lydki-oto-sprawdzone-sposoby,nId,5482154

https://ladylab.cz/cs/blog/979_jak-zhubnout-lytka

Foto: Pixabay