Naučte se jednoduchou očistu lymfatického systému

Lymfa

Dámy si pochvalují takzvané lymfatické masáže jako strategii pro zeštíhlení určitých oblastí těla. Ať tak či onak, při bližším pohledu na procesy, které se v lidském těle během této manipulace objevují, můžeme lymfatickou očistu přirovnat k úklidu, při kterém vyklízíme všechny nečistoty pod koberec. Lymfatický systém má v našem těle stejnou práci jako odpadní vody v domě.

Pokud se kanály ve vícepodlažním domě ucpou, nastane fiasko – výkaly proudí tam, kam nemají. Co je třeba v tu chvíli udělat? Vyčistit všechny odpadové cesty a samozřejmě pouklízet i zbytek. Je to srovnatelné s lymfatickým systémem. Problémy začínají v těle ve chvíli, kdy je lymfatický oběh nedostatečný. A důvod? Máte ucpaná střeva – neboli odpadový systém. Kdo trpí kožními nebo plicními nemocemi, koho trápí ucpané horní cesty dýchací atd., měl by si uvědomit, že se obrazně řečeno zanesl svými toxiny.

Začněte poctivě uklízet svůj organismus

V případě, že zůstaneme u tohoto nelichotivého přirovnání, lze říci, že v takové chvíli je všechno zaplaveno „výkaly“, a ty začnou všude vytékat. Pokud jde o lidské tělo, v praxi to znamená – vznik dermatitidy, chronická rýma, astmatu, dýchacích obtíží až po rakovinu. Lymfodrenáž vám sice nepomůže vyřešit problém, ale na chvíli problém zažene. Nicméně za pomocí očistných kroků tělo pročistíte a zbavíte se různých onemocnění.

Jak prošťouchnout a vyčistit vlastní systém?

Když se tlusté střevo vyčistí, okamžitě se uvolní vývody lymfatického systému a „kanalizace“ začne fungovat, jak má. Je jen dobře, když tomuto procesu trochu pomůžete. K tomu se používá epsomská nebo Glauberova sůl a šťáva z grapefruitů, pomerančů a citronů. Navzdory tomu, že jde možná o časově náročnou metodu, dokáže vyměnit až 7 litrů kyselé lymfy v těle za 7 litrů zásadité tekutiny.  Ideální čas začít s tímto procesem je právě teď. Přes zimu jsme hřešili a je potřeba s tím něco udělat.

Vypuďte z těla jedy

Začíná se ráno po probuzení vypitím 250 ml solného roztoku připraveného smícháním polévkové lžíce Epsomské nebo Glauberovy soli v litru vlažné nebo studené vody. To vám umožní si po chvíli vyprázdnit obsah střev. Solný roztok má schopnost přitahovat škodlivé, jedovaté a lymfatické odpady jako magnet. Odpad lehce vypudíte spolu se stolicí…

Nezapomeňte nahradit tekutiny

Je třeba připomenout, že tělo ztrácí až čtyři litry substancí ve formě tekutin, které je třeba nahradit, aby se zabránilo dehydrataci. To znamená, že ztracené 4 litry se nahradí dvěma litry citrusové šťávy, která se oslabí dalšími dvěma litry vody pro lepší vstřebatelnost. Šťáva vyvolává v těle alkalickou reakci.

Citrusová šťáva

Foto: Pixabay

Půl hodiny po intoxikaci solným roztokem vypijte čtvrt litru šťávy. Následně vypijte sklenici této šťávy každých dvacet až třicet minut, dokud vypijete celé množství. Po celý den nic nejezte. V případě, že budete mít večer hlad, budete moci sníst pomeranče, grapefruity nebo vypít jejich šťávu či několik celerových šťáv.

Večerní spolehlivý klystýr

Udělejte si střevní očistu, než ulehnete do postele. Využijte asi litr vlažné vody, do které jste přidali šťávu z 1 citronu. Nabídne vám pomoc při vypuzování zbytků ze střevních záhybů. Celou strategii je třeba opakovat tři dny v kuse. V ideálním případě byste po několik následujících dní měli dodržovat mimořádnou dietu. Mezi příznaky detoxikace patří pocity slabosti nebo nachlazení, mohou se objevit i bolesti hlavy. Nicméně trápení zanedlouho odezní.

Nikdy nepoužívejte tuto detoxikační strategii s prasklým slepým střevem, s podezřením na prasklé slepé střevo nebo se sklonem k prasklému slepému střevu!

Zdroje info: irecepty.cz, ilwy.cz, https://www.nzip.cz/clanek/939-lymfedem-priciny-a-priznaky

Náhledové foto: Pixabay