Spánek

Eliminace jarních alergenů musí začít v ložnici

Netěšíte se vůbec na jarní měsíce, protože právě v tomto čase vás obtěžuje rýma, kašel a dušnost způsobené pyly přítomnými ve vzduchu? Ulevte si od nich tím nejjednodušším způsobem – vyžeňte je z domácnosti! A to zejména ze své ložnice.

I když totiž prostředí okolo sebe ovlivnit nemůžeme, o tom vnitřním to rozhodně neplatí. Můžeme totiž alergeny velmi účinnými způsoby eliminovat.

Začněte už po příchodu domů

Přemýšleli jste někdy nad tím, kam si odkládáte své svršky? Pravděpodobně to bude přímo někde v bytě a tím si vlastně domů přinášíte velkou dávku potenciálních pylů a dalších alergenů. Nechte je proto v předsíni nebo kdekoliv jinde, kde nepřijdou do přímého kontaktu s ovzduším u vás doma.

A totéž platí i pro vlasy. Ty samozřejmě někde odložit nemůžete, ovšem nálož pylů z nich můžete poměrně pohodlně vymýt, a to nejlépe každý den. Vyberte co nejšetrnější šampon a používejte spíše vlažnou než příliš teplou vodou, vyhnete se tak jejich poškození.

Alergie na pyl

Foto: Pixabay

Jak si zajistit klidný spánek

Především myslete na to, že rozdrážděná imunita bude na jaře přehnaně reagovat opravdu na každý podnět. Takže i stará matrace, plná prachu a roztočů může způsobit, že budete spát mnohem hůře než za běžných okolností. Dobře ji proto vyčistěte nebo rovnou vyměňte a napříště ji opatřete matracovým chráničem.

Ložní prádlo i pyžamo perte každý týden nebo častěji a nezapomeňte se vždy před spaním důkladně osprchovat. Pro uklidnění rozdrážděných sliznic se hodí také eukalyptový olej v aroma lampičce nebo studený obklad před ulehnutím ke spánku. To všem vám pomůže strávit noc kvalitněji, takže se ráno budete probouzet odpočinutí a skutečně dobře vyspaní.

Náš tip: Pokud byste i přes výše uvedená opatření pociťovali problémy, investujte do kvalitní čističky vzduchu.

Náhledové foto: Pixabay

 

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *