Zlepšete svůj imunitní sytém díky výživě

Zdravá výživa

Věděli jste, že výživa má obrovský vliv na zvýšení imunity? Co byste měli jíst, abyste si poskytli velkou podporu v zimě? A které potraviny byste měli bezpochyby vyřadit a které byste měli zařadit? Zjistíte to všechno právě teď.

Už na podzim jste měli budovat pevné zdraví

Kov ovlivňuje plíce a tlusté střevo a souvisí s bílou barvou, bioklimatickým faktorem sucha a pálivou chutí. Vedle výživy je postnatální energií vzduch, který se hromadí v plicích a vyživuje celou živou bytost. Plíce řídí schopnosti kůže, jako je otevírání pórů, vylučování potu, všestrannost kůže. Důležitou součástí plic je aktivace imunity. Plíce a srdce jsou sídlem duše, takže jejich stav souvisí s naším duševním a fyzickým stavem. Neštěstí, střety a nemoci začínají negativními činnostmi, slovy, úvahami. Výsledkem může být oslabení imunity. Naopak dobré činy a úvahy se pozitivně podepisují na duši a vedou k posílení odolnosti. K orgánům, které jsou propojeny s kovovou složkou, patří kromě plic také nos a čich.

Co ovlivňuje játra a plíce?

Kožní problémy, přecitlivělost a vyrážky jsou způsobeny plicními a jaterními potížemi. Tlusté střevo má za úkol likvidovat destruktivní látky. V případě, že je jeho činnost znemožněna, např. v důsledku zahlenění, přebírá vylučovací činnost kůže. Rýže, která má místo kovové složky, je skvělá pro čištění kůže a váže poškození. Zácpa je způsobena nedostatkem energie čchi v plicích. Konkrétně starší jedinci tím trpí, proto je mimořádně důležité hluboce dýchat nebo provádět dechová cvičení. Zácpa může být také způsobena úbytkem šťáv tlustého střeva.

Na vině je vysušování výživy, ale i příliš vysoká emoční zátěž. Pomůže vám celozrnná rýže, šťavnatá zelenina, přírodní produkty a cvičení. Na mentální a emoční úrovni hraje zásadní roli prostor a rozvoj. V případě, že je člověk zatížený, trpí strachem a lítostí, jeho dýchání je slabé a ramena visí. Smutek a zrada vedou k oslabení plicní čchi.

Co posiluje plíce, kůži a střeva

 • polévky a teplá jídla
 • dušená zelenina (kedlubny, bílá ředkev)
 • kořeněné směsi a jemně kořeněná jídla
 • cvičení – hluboké nádechy a výdechy
Volné dýchání
Foto: Pixabay

 

Co oslabuje plíce

 • vysušující jídla, grilovaná a smažená jídla
 • příliš mnoho zázvoru, chilli, česnek a skořice
 • syrová výživa a přirozeně lisované šťávy
 • suché chlebové pokrmy
 • nadbytek živočišných tuků
 • nadbytek mléčných výrobků
 • suchý vzduch a chronický kašel

Pálivá jídla

Pálivá jádla
Foto: Pixabay

Ostrá chuť otevírá póry a ovlivňuje vnější vývoj čchi a zároveň zahřívá. Hraje zásadní roli při nachlazení. Jakmile se chlad dostane do těla, uzavře póry. Abychom chlad zahnali, musíme póry otevřít pocením. K tomu nám pomáhají horké a pikantní pokrmy. Podpora plic horkou stravou vede k posílení imunity.

Zdroje info: ireceptar.cz,idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay