Online seznamky: vyhněte se syndromu vyhoření

Seznamka

Online seznamky přinesly revoluci v seznamování. Oslovit si totiž obvykle troufnete i osobu, u které byste to „tváří v tvář“ neudělali. Navzdory pochybovačům je pravdou, že online seznamování funguje. Každý určitě zná pár, který se takto seznámil. Problémem je, že aby to fungovalo, nesmí seznamování trvat dlouho a oba partneři to musí myslet vážně. Ten, kdo je na online seznamce dlouho a jen listuje fotkami potenciálních partnerů se může lapit do pasti „vyhoření“.

Nebezpečí online seznamky

I když je online seznamka velmi užitečným nástrojem, který dokáže spojit i ty lidi, kteří by se v reálném životě nemuseli vůbec setkat, jedná se také o nástroj poměrně nebezpečný. V první řadě lidmi „listujeme“ a rozhodujeme se, zda je oslovíme zejména podle jejich fyzického vzhledu. Fotky, které jsou na seznamkách, mohou ale dost zkreslovat. Přitažlivý člověk se může vyfotit tak, že mu to nesluší. A ten, kdo nevypadá dobře, ale umí to s programy, se zkrášlí tak, že si ani není podobný.

Seznamka

Foto: Pixabay

Syndrom vyhoření

Ten, kdo je na seznamce delší dobu, už může zažívat nechuť ze seznamování. Všichni mu připadají stejní, každé zahájení konverzace probíhá stejným způsobem, nikdo se nezdá být výjimečný. Tomuto nemusí přispět ani to, když vám aplikace stále dokola nabízí stejné potenciální partnery. Jak se s touto „nechutí“ vypořádat, abyste se mohli vrátit k seznamování a zvýšit tak své šance na lásku?

Dejte si pauzu

Pokud už zažíváte nechuť z online seznamování, je načase, dát si od všech seznamovacích aplikací pauzu. Zkrátka a dobře nezapínejte aplikaci na seznamování pouze ze zvyku. Místo toho můžete tento čas věnovat sobě. Dejte si horkou koupel, zajděte si na procházku nebo si najděte nový koníček. Díky tomu můžete získat novou energii a necítit přitom tlak, když se snažíte najít si toho pravého (tu pravou). Osobní kontakty s lidmi jsou velmi důležité a také vám pomohou v boji proti vyhoření. Navštěvujte společenské akce, nebojte se konverzovat s někým novým.

Stanovte si základní pravidla

Není důležité oslovit za den určitý počet lidí. A neplatí, že čím více, tím lépe. Kontaktujte pouze osoby, které se vám líbí a které skutečně chcete poznat. Takto nebudete pociťovat syndrom vyhoření. Nebudete totiž ztrácet čas s konverzacemi, které nikam nevedou, ani čas na rande, která budou neuspokojivá. Nastavte si, kolik času denně budete seznamovací aplikaci věnovat.

Nenechte se odradit

Každému se stane, že je odmítnut. Nenechte se tím odradit a zkoušejte to dál. Pokud vás osloví někdo, kdo se vám nelíbí, nemusíte se s ním pouštět do konverzace. Jednoduchá zpráva „Promiň, nemám zájem“ je všeříkající.

Zdroje info:

https://datingranking.net/cs/5-snadnych-zpusobu-jak-se-vyhnout-online-seznamovani-s-vyhorenim/

https://www.healthshots.com/mind/emotional-health/3-tips-to-overcome-dating-app-burnout/

Foto: Pixabay