Imunita

Zlepšení imunity. Jak na to

Úroveň imunity je individuální. Někdo je náchylný k rychlému onemocnění, jiný je zase více chráněn svou obranyschopností. Imunitu však lze vycvičit a zlepšit. Dnes se podíváme na pár triků, jak dosáhnout lepší obranyschopnosti organismu. Pojďme se na ně společně podívat.

Přehnaná čistota

Samozřejmě, že základy hygieny i čistoty v domě jsou pro naše zdraví klíčové. Nesmíme si však takové zásady plést s přehnanou sterilitou našeho životního prostoru. Imunitu totiž může oslabit i přehnaná čistota. Možná je to pro vás překvapivá informace, avšak logiku dává. Sterilita prostředí, ve kterém žijeme totiž má za následek to, že se s bakteriemi stýkáme méně a méně. Imunita pak není dostatečně vycvičena na vnější vlivy. Jsme více náchylní k onemocněním a imunita nemá zkušenosti s řešením vniku patogenů do těla.

Sportování a pohyb venku

Mnoho lidí se domnívá, že pohyb na čerstvém vzduchu je sice zdraví, avšak pokud je zima, není dobré jej přehánět. Jde však o mýtus. Pokud je sice zima, avšak počasí není nikterak extrémní, je dobré si například zaběhat nebo si zajít na svižnou procházku. Imunitě takový pohyb prospěje. Zaprvé opět přicházíte do styku s jinými látkami v ovzduší, což trénuje imunitní systém. Dále se vystavujete nižším teplotám, než je obvyklé a opět to může fungovat, jako jakýsi test imunitního systému. Tělo se naučí takové podmínky lépe zvládat. Poté již nemusíte být po jakémkoli pohybu v zimě ihned nachlazení.

Stačí jen vitamíny?

Ač nikdo nemůže zpochybnit roli vitamínů, které přijímáme v naší stravě, při tvorbě imunity, nejde zdaleka o jediný faktor, který obranyschopnost ovlivňuje. Proto si nevystačíme s tvrzením, že dostatečným přísunem vitamínů, ať již ve stravě, či v podobě doplňků stravy, si vybudujeme dobrou imunitu organismu. Na tu totiž mají vliv i stres, nedostatek pohybu nebo únava. Pokud již tedy chcete příjem vitamínů zvýšit, udělejte to raději formou pestré stravy než tabletkami. Dále se věnujte i jiným faktorům, které imunitu ovlivňují.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *