plnezdravi.cz_Wellness-vision_cz_nahledovy

Jak zajistit, aby každé saunování mělo dvojnásobné účinky na vaše zdraví?

Že je saunování lidskému zdraví prospěšné už určitě víte. Ale co kdybychom vám řekli, že sauna může vašemu tělu přinést až 2x tolik zdraví, než jste doposud zvyklí? A přitom to je tak snadné…

Tajemství se schovává v chladu

Už v kolébce saunování ve Finsku přišli na to, že po horké sauně je pro tělo blahodárné rychlé ochlazení. Tím se zklidní organismus, rychle klesne tepová frekvence, stáhnou se cévy a odměnou vám bude pocit dokonalého osvěžení.

S tím, jak bude ochlazovna vypadat, si Finové hlavu lámat nemusejí. Jednoduše vysekají díru do zamrzlého jezera a po saunování do ní naskáčou. Nejraději více osob společně.

Opakováním prudkých změn teplot během každého saunování se lidský organismus „trénuje“ a zvyká si na chlad i horko. Zároveň se tím posiluje imunitní systém. A vy pak budete mnohem lépe snášet letní horka i zimní nečas.

Jenže, jak se doma nebo ve svém wellness ochladit, kdykoli vás napadne?

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob ochlazení je klasická sprcha. Tu si můžete užívat po každém saunování, doma ji má asi každý. Pokud se chystáte stavět saunu venku na zahradě nebo na terase, nezapomeňte si tam zavést vodu.

Velmi efektivní je ochlazovací vědro. Jde o relativně levný a přitom dokonale účinný způsob, kdy se dřevěné vědro umístí nad hlavu dospělé osoby a naplní se ledovou vodou.

Z vědra vede provázek, a když za něj zatáhnete, překotí se celý jeho objem přímo na vás. Výsledkem je rychlé šokové ochlazení, přesně takové, jaké má být.

Z dlouhodobých zkušeností však vyplývá, že asi nejlepší způsob ochlazení poskytuje ochlazovací bazének. Nezabere moc místa a vedou do něj pohodlné schody.

V takovém bazénku si můžete jednoduše určit, jak hodně se do vody ponoříte a jak rychle se ochladíte. A protože dochází k ochlazení postupně od nohou, je pozvolnější, což ocení malé děti i senioři.

Většina ochlazovacích bazénků je vyrobena z kompozitních materiálů a dobře snáší i umístění ve venkovním prostředí. Aby voda nezamrzla, má bazének termoizolační kryt.

Na vlastní oči si můžete bazének prohlédnout například ve wellness showroomu společnosti Wellness Vision v Praze – Uhříněvsi.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Domácí vířivka vás zbaví stresu i únavy | Proměna Ženy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *