Ovoce

Zdravé stravování provází spousta mýtů. Zde jsou ty nejčastější

Jídlo bylo odedávna zdrojem energie i potěšení. Náš zájem o jídlo a stravování je enormní – a tak není divu, že vzniká spousta nejasností a nepravd. Lidé používali sádlo, protože jej považovali za nejzdravější tuk. Poté na jeho místo přišel olivový olej. A v současné době je už taková škála olejů a tuků, že je jen těžké určit, který je nejlepší. Podobně je to i s jinými druhy potravin.

Hovězí maso

Na svět pronikla zpráva, že hovězí maso způsobuje aterosklerózu a vede k obezitě. Tento mýtus byl ale vyvrácen. Hovězí maso, ryby i drůbeží maso se doporučuje při zdravém stravování i při hubnutí. Kromě toho, že je cenným zdrojem bílkovin, obsahuje taktéž železo, zinek a další zdraví prospěšné látky.

Hovězí

Foto: Pixabay

Vejce

Velmi rozšířeným mýtem je také to, že vejce způsobují vysoký cholesterol. Ani to ale není pravda. Aby tento problém vznikl, museli byste vejce konzumovat ve velkém množství. Vejce, stejně jako mléčné výrobky jsou obecně prospěšné. Jsou zdrojem bílkovin a dalších důležitých živin. Navíc dokážou navodit pocit sytosti, takže zabraňují přejídání.

Mražené potraviny

Možná jste slyšeli, že mražené potraviny ztrácí většinu svých živin. Avšak současné technologie nabízejí takový způsob zmražení, že živiny zůstanou zachovány. Dokonce se považují za zdravější, než čerstvé – protože ty mohou snadno podléhat zkáze. Dalším mýtem týkající se mraženého spočívá v tom, že mrazit nelze opětovně. To ale také nemusí být pravda – pokud se to týká ovoce a zeleniny. Maso ani ryby nemrazte více než jednou! Znovu mohou být zmraženy až po uvaření.

Sladká tečka

Asi jste zvyklí dát si dezert a kávu až po jídle. To ale děláte chybu! Pokud si dopřejete dezert na plný žaludek, může dojít k problémům s trávením – plynatost, bolest břicha ad. Pokud například ovoce sníte jako dezert, nemůžete očekávat, že z něj získáte prospěšné látky. Pokud leží dlouho v žaludku, ztrácí své pozitivní vlastnosti pro lidské zdraví.

Zdroj: https://rsute.ru/976736-pravda-i-mify-o-zdorovom-pitanii-i-pravilnyh-produktah.html

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *