Veškerá špína se z těla dostane najednou — Dejte na rady předků

Tělo jako půda

Studené období, infekce létající kolem a oslabená odolnost těla. Všechny tyto proměnné nás často provázejí nějakou dobu i před zimou a způsobují, že naše tělo reaguje tak, jak nemá. V případě, že se necítíte nejlépe nebo potřebujete pro sebe něco udělat, ještě, než se na vás nemoci podepíší, zkuste konvenční a možná i malý ohromující recept.

Med, česnek a citron

Děsí vás představa této kombinace? Nestresujte se. I když se může zdát, že tato směs vám způsobí žaludeční nevolnost, nemáte zdaleka pravdu. V gastronomii je kombinace medu a česneku mimořádně rozšířená. Slouží jako základ mnoha marinád, a navíc je neuvěřitelná v kombinaci s pokrmy připravovanými na plameni.

Běžná medicína využívá med a česnek již dlouhou dobu jako léky, které posilují naši imunitu. V případě, že přidáme další přísady, jako je citron, skořice nebo pepř, vznikne z kombinace medu a česneku vrcholný pokrm, který nám zajistí zdraví.

Denní podpora

Med, citron a česnek je nejlepší využívat každý den. Časem si je zamilujete, protože můžete pocítit jejich sílu. Nedokáže však dělat zázraky a nezastaví nemoc v jejích počátcích. Může však posílit funkce, které budou oslabeny stresem, věkem, teplotou nebo pravidelnými změnami. Med i česnek mají vlastnosti, které bojují s organismy a parazity. Vitamín C obsažený v citronu posiluje organismus a jeho necitlivost. V případě, že tuto směs používáte každý den, můžete být schopni lépe čelit infekcím a mikroskopickým organismům.

Zbavte se cholesterolu

V době, kdy se snažíte udělat to nejlepší pro své tělo a soustředit se na složení vašeho jídla méně, je vhodný pomocník užitečný, aby vás podpořil v tomto úsilí. Ideální je lžička medu, stroužek česneku a lžička citronové šťávy. Velmi si můžeme cenit schopnosti čistit krev, můžete mít kontrolu nad cholesterolem.

Zastavte nejen symptomy kašle

S touto úžasnou směsí si budete moci zlepšit své plíce a udržíte si odstup od sucha v krku, které pravidelně provází kašel. Tuto kůru používejte v případě, že máte sucho v krku. Můžete ji také ocenit, jakmile trpíte zánětem v těle, ať už se to děje v krku nebo někde jinde. Česnek působí jako běžný antimikrobiální prostředek.

Naše zdraví
Foto: Pixabay

Vzorec pro zdraví

Budete potřebovat 300 g včelího medu, 10 stroužků česneku, rozkrojenou půlku citronu, sklenici se šroubovacím uzávěrem. Všechny položky se snažte sehnat v bio kvalitě. Zejména u nektaru je obvykle zásadní, abyste dokázali navodit všechny jeho výhody. Česnek nakrájejte nebo mačkejte. Nalijte med do uzavíratelné nádoby a přidejte česnek. Citron a jeho kůrku nakrájejte na malé kousky. Úplně promíchejte, přiklopte víčkem a nechte tři dny odpočívat na tmavém místě.

Zdroje info: prozeny.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay