Pijte vodu: prospěje to vašemu zdraví a pomůže při hubnutí

Voda

Ačkoli pití vody nezpůsobuje žádné chemické reakce v těle, pravdou je, že vám může značně pomoci s hubnutím. A to tak, že pomůže tento proces urychlit. Pijte vodu, abyste hubli rychleji. Pokud uvidíte výsledky svého hubnutíhubnutí rychleji, je pravděpodobnější, že zůstanete motivování. Podle jedné americké studie zhubli lidé, kteří pili vodu před jídlem a zároveň omezili počet kalorií, za 12 týdnů průměrně 7 kg.

Pijte vodu před jídlem

Jedná se o starý trik. Před každým jídlem vypijete dvě sklenice čisté vody. To povede k zaplnění vašeho žaludku a díky tomu se do něj vejde méně jídla. Díky tomuto jednoduchému opatření můžete sníst při každém jídle až o 90 kcal méně. Voda nemá žádné kalorie a zmenšuje prostor pro jídlo. Lidé se tak cítí dříve sytí a jedí méně.

voda

Foto: Pixabay

Voda ke spálení většího množství kalorií

Voda ale může s hubnutím pomoci i jinak. Pokud vypijete půl litru vody, dochází 10 minut po této činnosti ke zvýšení energetického výdeje o 24 až 30 %. A trvá to až 60 minut, po kterých vaše tělo rychleji spaluje kalorie. Toto tvrzení bylo podpořeno studiemi na obézních ženách, které kromě toho, že pili denně o jeden litr vody více, než byly zvyklé, nedělaly pro hubnutí vůbec nic. Přesto to stačilo k tomu, aby zhubly v průměru o 2 kg.

Množství vody pro hubnutí

Obecně se uvádí, že bychom měli vypít asi 2 litry vody denně. Závisí ale také na tom, jak trávíte svůj čas. Například lidé, kteří pravidelně cvičí, by měli pít vody více, stejně tak kojící matky a starší lidé. Kromě samotné sklenice s vodou je tekutina obsažena v celé spoustě potraviny, typicky se jedná o ovoce a zeleninu, ale také polévky, čaj, kávu, maso, mléko či ryby. Vodu bychom měli pít tak, abychom nedostali žízeň. V okamžiku, kdy už máte žízeň, je vody nedostatek. Množství vypité vody zvyšujte postupně.

Zdroje info:

https://synergiczni.pl/dieta-sport/woda-przyspiesza-odchudzanie

https://www.healthline.com/nutrition/drinking-water-helps-with-weight-loss

Foto: Pixabay