Tukožroutská výživa z obchodu s potravinami a recept na polévku, díky které zhubnete

Měření potravy

Věděli jste, že existují potraviny, díky kterým zhubnete? Mají zajímavou schopnost urychlit trávicí systém a podpořit spalování tuků. Nemusíte se už rozhodně omezovat v jídle — poctivě jíst správné položky a kila půjdou rychle dolů.

Luštěniny

Fazole a konkrétně cizrna skutečně fungují zázračně. Zasytí vás, ale neobsahují žádné zbytečné kalorie, takže byste se neměli bát, že přiberete. Snižují hladinu cholesterolu, podporují odvodňování a jsou bohaté na vlákninu.

Ananas

Obecně platí, že přírodní produkt je sladký a při počítání kalorií byste měli jeho využití omezit — to ale obvykle není případ ananasu. Patří mezi tukožroutské potraviny, protože tělo dokáže odbourávat tuky mnohem lépe díky bromelinu. V každém případě by se měl čerstvý, protože sušený nebo kompotovaný není pro tělo příliš vhodný.

Zázvor

Zahřeje vaše tělo a přispívá ke spalování tuků. Kromě toho podporuje činnost žaludku, a zvyšuje využití doplňků stravy. Je báječný jako zázvorový čaj nebo limonáda.

Chilli papričky

Díky látce kapsaicin potlačují chuť k jídlu a jsou jedním z nejlepších spalovačů tuků, zejména v oblasti boků a středu těla. Navíc mají schopnost vyplavovat endorfin neboli hormon štěstí.

Mořské plody

Mořské plody obsahují látku taurin, která podporuje tvorbu hormonu odbourávajícího tuky a také činnost žlučových kyselin, které hrají důležitou roli při odbourávání tuků. Kromě toho obsahují velké množství bílkovin a jódu, který posiluje tvorbu hormonů štítné žlázy, jež jsou součástí řízení trávicího systému.

Kysané zelí

Je jedním z rostlinných zdrojů probiotických mikroskopických organismů, které zásadně zvyšují odolnost. Je zásobárnou mnoha vitaminů, jako je listová kyselina a vitamin K, a celulózy, která zvyšuje střevní průchodnost — a dobře fungující vstřebávání je pro hubnutí zásadní.

Kysané zelí
Foto: Pixabay

Neslazený zelený čaj

Věděli jste, že zelený čaj obsahuje látky, které urychlují spalování tuků? Kromě toho zvyšuje vaši vnímavost a při běžném pití snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu.

Polévka, která žere tuky

Nejenže odbourává tuky, ale také čistí tělo, zbaví ho nadbytku vody a řídí asimilaci.

Jak na to?

Nakrájejte na kostky 6 cibulí, 2 velké zelené papriky, 1 celer, 4 mrkve a 1 hlávku zelí. Vše vložte do hrnce s vodou tak, aby byla všechna zelenina ponořená, a nechte 10 minut vařit. Poté teplotu ztlumte a vařte, dokud zelenina nezměkne. Přidejte jednu plechovku loupaných rajčat, jeden zeleninový bujón a poduste nejméně 20 minut. Nakonec dochuťte solí, pepřem a bylinkami.

Zdroje info: ireceptar.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay